Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hádzanárky Michaloviec v Pohári EHF doma neuspeli

Na snímke vľavo Mária Holešová (Iuventa) strieľa na brankárku Orsolyu Herrovú (Alba). (Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|Publikované 13. nov 2016 o 14:25

Bližšie k postupu do skupinovej fázy majú hádzanárky maďarského klubu.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom zápase 3. kvalifikačného kola Pohára EHF s Alba Fehérvár KC 23:28.

Maďarské družstvo si rozhodujúci náskok vypracovalo v závere druhého polčasu šnúrou siedmich gólov v rade.

Michalovčanky budú v odvetnom zápase dobiehať päťgólové manko. Ten je na programe v nedeľu 20. novembra vo Fehérvári.

Favoritkami boli hosťky

Tréner Iuventy František Urban pred zápasom priznal, že v pozícii favorita je maďarský tím.

Úvod stretnutia však tomu príliš nenasvedčoval. Hostky síce viedli 3:1, ale Michalovčanky otočili na 4:3 a v úvodných 20-tich minútach hrali s Fehérvárom vyrovnanú partiu.

Iuventu viackrát podržala brankárka Lafuenteová a Dubovcová v 23. minúte zvýšila na 11:10. Potom však domáce hráčky viackrát zlyhali v streľbe, čo hostky využili na štvorgólovú šnúru, po ktorej v 26. minúte viedli 11:14.

Za tohto stavu Holešová s Dubovcovou nepremenili dve sedmičky a hráčky maďarského tímu následne zvýšili svoj náskok už na rozdiel šiestich gólov - 11:17.

Prehrávali už o osem gólov

Keď Gjeorgijevská v 38. minúte upravila na 13:21, prehrávali Michalovčanky už o osem gólov. Góly Levčenkovej, Holešovej a Rebičovej ich však vrátili do hry a nasledoval oddychový čas Fehérváru (17:21).

Michalovčanky sa dotiahli na rozdiel troch gólov, ale viac im maďarský súper nedovolil. Hráčky Iuventy viackrát zlyhali pri trestných hodoch a počas hry sa na góly viackrát nadreli.

Obrana maďarského družstva bola pre Iuventu veľkou prekážkou v snahe o skorigovanie výsledku. Michalovčanky napokon v prvom zápase podľahli Fehérváru o päť gólov - 23:28.

Zápas Pohára EHF v hádzanej žien Iuventa Michalovce - Alba Fehérvár : fotogaléria

13.11.2016

Štatistika

Iuventa Michalovce - Alba Fehérvár KC 23:28 (12:17)

Zostava a góly Iuventy: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 2, Holešová 3, Štefániková, Kišiková, Rebičová 1, Nagyová, Habánková 1, Levčenková 6, Schusterová, Wollingerová 3, Dubovcová 3, Bajčiová, Ščerbáková, Perederijová 4,

najviac gólov Fehérváru: Gjeorgijevská 8, Mendyová 5, Bandelierová 5.

Rozhodovali: Jorum, Kleven (obaja Nór.),

vylúčené: 5:3, TH: 8/4 - 1/0,