Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hádzanárky Iuventy Michalovce obhájili trofej v Slovenskom pohári

Klaudia Michnová z Partizánskeho (vľvo) a Julia Černová z Michaloviec vo finále Slovenského pohára v hádzanej žien medzi Iuventa Michalovce a Slávia Partizánske. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 20. dec 2015 o 11:34

V nedeľňajšom finále michalovské hádzanárky presvedčivo zdolali Sláviu Partizánske.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce vybojovali štvrtý triumf v Slovenskom pohári za sebou a siedmy celkovo. V nedeľňajšom finále v Šali potvrdili pozíciu favorita a Sláviu Partizánske zdolali 28:17.

Zverenky trénera Františka Urbana síce prehrávali v priebehu prvého polčasu už o štyri góly, ešte do prestávky ale dokázali manko zmazať. V druhom dejstve už na palubovke jasne dominovali a vyhrali ho o jedenásť gólov.

Okrem prémie 1200 eur získali víťazky aj právo účasti v európskom Vyzývacom pohári 2016/2017. Ak sa stane Iuventa majstrom, právo prejde na zdolané finalistky.

Zmazali manko

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, výraznejší náskok získalo Partizánske až v 12. minúte - trojgólovú šnúru svojho tímu zavŕšila presnou strelou zo sedmičky Michnová a Slávia viedla 7:4.

Partizánske ťažilo z precíznej obrany na čele s brankárkou Súlovskou a v 19. minúte sa nečakane dostalo už do štvorgólového "trháku" (6:10).

Až potom sa dostala k slovu aj Iuventa a ešte do polčasu dokázala zmazať manko súpera.

Na snímke radosť hádzanárok Michaloviec po zisku pohára. FOTO TASR - Henrich Mišovič.

Jasne dominovali

Michalovce po zmene strán už jasne dominovali. Za dve minúty druhého polčasu dala Iuventa tri góly a razom viedla 14:11.

V 35. minúte to bolo už 17:12 pre favorita a Slávii nepomohol ani následný pddychový čas kouča Olšavského.

Iuventa mala suverénne navrch, v ofenzíve sa rozstrieľala Fiľková-Trehubová a v 39. minúte už jej tím viedol 20:13.

Partizánske už nenašlo sily ani kvalitu na zvrat, desať minút pred koncom mala Iuventa desaťgólový náskok (24:14) a zápas bez problémov doviedla do víťazného konca.

Štatistika

Iuventa Michalovce - Slávia Partizánske 28:17 (11:11)

Najviac gólov: Fiľková-Trehubová 6/1, Kučerová 5, Černovová, Holešová a Perederijová po 4 - Michnová 8/3, Blažeková 3, Savičová a Szokeová po 2.

Rozhodovali: Dvorský, Karlubík, vylúčenia: 4:3, 7m hody: 1/1 - 7/4,