Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hádzanárky interligového Bemaca Prešov naďalej prekvapujú

Prešovčanky zaskočili favorizované tímy. Po Slavii Praha zdolali aj Zlín.
Ján Leško|Publikované 2. nov 2016 o 23:00

Po senzačnej domácej výhre nad Slaviou Praha zvíťazili aj na palubovke HC Zlín.

PREŠOV. Interligové Bemaco Prešov prekvapuje.

Po senzačnej domácej výhre nad popredným celkom spoločnej slovensko– českej súťaže hádzanárok (WHIL) Slavia Praha v siedmom kole dokázali zverenkyne trénera Dušana Daniša zvíťaziť aj v nasledujúcom na „horúcej“ palubovke HC Zlín.

Bemaco Prešov nedržalo opraty zápasu v Zlíne počas celého priebehu. Domáce si v prvom polčase vypracovali päťgólový náskok, v druhom viedli dokonca už o šesť. Slovenky však v koncovkách oboch polčasov lepšie finišovali.

V prvom vyrovnali na 12:12, v druhom strelila víťazný gól Prešovčaniek minútu pred koncom Sofia Demajová, ktorým stanovila na konečných 26:25 pre Bemaco.

Prehrávali už 18:24...

Prešovčanky tak zaknihovali tretiu interligovú výhru v tejto sezóne, keď okrem spomínaných dvoch triumfov vyhrali predtým akurát v prvom kole na ihrisku Sokola v českom Písku.

Po ostatnej výhre sa posunuli v aktuálnej tabuľke WHIL na deviatu priečku z trinástich účastníkov súťaže, a sú iba dva body za šiestym Zlínom.

„Po zápase sme šťastní, že to takto dopadlo, no pravdou je, že začiatky oboch polčasov boli z našej strany slabšie,“ skonštatoval prezident ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov Peter Šutran.

„Našou slabšou stránkou bola útočná fáza hry. Na druhej strane sa ale potvrdila dobrá fyzická pripravenosť družstva. Tú sme zúročili predovšetkým v závere stretnutia. Ani nie desať minút pred záverom sme prehrávali 18:24. Dôležité tiež bolo, že naše dievčatá za takéhoto stavu nespanikárili. Naopak. Väčšina z nich pracovala veľmi dobre v obrane. Súperky sme donútili k chybám, výrazne sme pridali aj v útoku, výsledkom čoho bolo zrovnanie skóre a napokon i víťazný gól z ruky Demajovej.“

Nepovedali ešte posledné slovo

Bemaco Prešov ani po nečakanej výhre nad pražskou Slaviou nenastupovalo v Zlíne v pozícii favorita. Aj mnohí hádzanárski odborníci boli zvedaví, do akej miery však Prešov predošlé prekvapenie dokáže potvrdiť.

„V prvom rade som rád, že naše družstvo výkonom i výsledkom v Zlíne potvrdilo, že domáca výhra nad Slaviou Praha nebola dielom náhody,“ zdôraznil P. Šutran, ktorý zápas na Morave osobne sledoval.

„Keď vravím, že dievčatá sú na tom kondične momentálne veľmi dobre, tak musím dodať, až aj psychicky sú na tom lepšie, ako po predošlých prehrách, i keď s top favoritmi súťaže ako Poruba, Most, Michalovce. V Zlíne sa hrá ťažko a veľmi ťažko sa tam vyhráva. Nám sa to ale podarilo, čo svedčí o tom, že náš tím, ktorý prešiel pred týmto ročníkom viacerými zmenami i vhodným doplnením, dozrieva a že ešte nepovedal v súťaži posledné slovo.“

Proti ŠKP v role favorita

Včera podvečer vkročili prešovské hádzanárky aj do diania v Slovenskom pohári žien 2016/2017, keď sa v prvom semifinále predstavili na pôde HKM Šurany. Ďalší zápas WHIL odohrajú na palubovke ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej ulici v Prešove v nedeľu 6. novembra už od 14. hodiny.

„V sobotu piateho hrá slovenská mužská reprezentácia kvalifikačný zápas o postup na ME 2018 v Košiciach so Švédskom. Kvôli priaznivcom tohto športu i nášho klubu, ako aj na základe dohody s naším najbližším interligovým súperom ŠKP Bratislava odohráme zápas v nedeľu,“ dôvodil P. Šutran.„Síce v dosť nezvyklom čase, no verím, že po ostatných výhrach príde do hľadiska haly na Baštovej už viac ľudí. Bratislavčanky zatiaľ nezískali ani jeden interligový bod. V role favorita nastúpime teda my. Už neraz sme sa ale presvedčili, že takáto rola nám príliš nesvedčí. Aj vo štvrtom kole sme si na Olomouc trúfali a nakoniec prehrali. Podobné zakopnutie, pri úcte k súperkám, si však už nepripúšťame. Verím, že naše dievčatá spravia maximum, aby interligové body aj do tretice boli pripísané na naše konto.“

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.