Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hádzanári v Nemecku i Poľsku dobre reprezentovali

Cenná trofej. Okrem pohára kapitán Tatrana R. Antl (vpravo) prebral aj cenu pre najlepšieho hráča turnaja. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 27. aug 2012 o 22:00

Posledný augustový deň bude štartom prešovských hádzanárov do nového súťažného ročníka 2012/13.

Tatran Prešov otvorí novú sezónu stretnutím prvého kola slovenskej extraligy najbližší piatok v Nových Zámkoch. Potom nasmeruje prípravu na kvalifikačný turnaj o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov v dňoch 8.-9. septembra v rumunskej Konstanci. Premiérový zápas nadnárodnej SEHA League odohrá osemnásobný slovenský majster 15. septembra na palubovke domovskej Mestskej haly s macedónskym šampiónom Metalurg Skopje.

PREŠOV. Mužstvo Tatrana Prešov čaká ďalší náročný hádzanársky ročník. V porovnaní s minulou sezónou zápasov pribudne, keďže Prešovčania, na rozdiel od predošlého ročníka, musia odohrať aj všetky zápasy základnej časti slovenskej extraligy.

Tatran Prešov má opäť tie najvyššie ambície vo všetkých súťažiach, v ktorých štartuje. Doma obhájiť majstrovský i pohárový primát, postúpiť do skupinovej fázy Ligy majstrov a do Final Four SEHA League.

Slovenský majster si uvedomuje veľkú náročnosť čoskoro sa začínajúcej sezóny. Tomu mali zodpovedať aj nároky predprípravného a hlavného prípravného obdobia.

Záverečnú hernú fázu mali prešovskí hádzanári na desaťdňovom hernom turné v Nemecku a v Poľsku, z ktorého sa vrátili v predvčerajších nočných hodinách.

Rusi na štíte Slovákov

Slovenský majster si z množstva pozvánok na zahraničné turnaje počas hlavného prípravného obdobia vybral dva.

Na turnaji Handball - Mastres Chemnitz Cup 2012, nemeckí organizátori okrem Tatrana Prešov pozvali ruského vicemajstra St. Petersburg HC, popredný švédsky IFK Kristianstad, špičkový dánsky Team Tvis Holstebro, ktorých doplnili nemeckými druholigovými celkami SC DHfK Lipsko a EHV Aue.

Ako sme už z dejiska turnaja informovali, Tatranu po strate päťgólového náskoku v zápase s Holstebro ušla finálová účasť.

Prešov ale vyhral nad ruským St. Petersburgom, vedeným bývalým známym hádzanárom Dimitrijom Torgovanovom a v konečnom poradí obsadil výborné tretie miesto.

V Poľsku zdolali Švédov i Francúzov

Ešte prenikavejší úspech dosiahol Tatran Prešov po presune z Nemecka do Poľska. Na medzinárodnom turnaji Kielce Cup 2012 zariadili organizátori z klubu poľského šampióna Vive Targi Kielce vskutku mimoriadne silné turnajové obsadenie.

Slovenský majster síce na poľského v priamej konfrontácii na ihrisku nestačil, no uhral s ním na turnaji najprijateľnejší výsledok, keď na rozdiel od švédskeho majstra IK Sävehof, či francúzskeho US Dunkerque, prehral iba rozdielom štyroch gólov.

Prešov vyhral nad Švédmi a remizoval s Francúzmi, čo ho vynieslo na druhé turnajové miesto za bezkonkurenčnými Kielcami.

Rašič vyskúšal všetkých

Prešovskí hádzanári majú za sebou náročné herné turné. Potešujúce sú výsledky i fakt, že vážnejšie zranenia sa hráčom, našťastie, vyhli.

Až na krídelníka Hrstku, ktorého zradilo koleno a po narazení palca pravej ruky v Poľsku pauzoval Pejovič. Hra mužstva mala dobré, výborné, ale aj slabšie fázy.

Tréner Tatran Prešov Djordje Rašič tvrdil, že s určitými výkyvmi na takom dlhom turné rátal, predovšetkým ho bral ako vhodnú prípravu na ťažkú sezónu.

„Za desať dní sme odohrali osem zápasov, absolvovali päť tréningov. Takže ľahké to hráči nemali. Zranenia sa nám však nevyhli. Pejovičovo narazenie nevyzerá vážne. Hrstku hneď návrate zobral na vyšetrenie náš klubový lekár Peter Klein. Musíme si teda počkať, ako dopadne. Čo sa týka zápasov, v Nemecku sme prehrali len s dánskym Holstebro a v Poľsku s popredným európskym klubom Vive Targi Kielce, ktorý v lete kúpil také hádzanárske hviezdy ako Chorváti Ivan Čupič, Manuel Štrlek, či Poliakov z bundesligy Karola Bieleckého, Krzystofa Lijevského. K takým esám ako Michal Jurecki, Slovinec Uroš Zorman, Srb Rastko Stojkovič či brankár Slawomir Szmal, ktorý tak  'gumoval ' našich vo vzájomnom stretnutí. Každý zápas bral ako prípravu, preto som dal príležitosť všetkým na turné nominovaným hráčom.“

Výborné výkony podával na turné predovšetkým kapitán Tatrana Prešov Radoslav Antl, ktorého po Chemnitzi aj na prestížnom turnaji v Kielcoch vyhodnotili ako najlepšieho hráča turnaja.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.