Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hádzanári Trebišova opäť prví

Sportnet|Publikované 18. mar 2009 o 23:00

TREBIŠOV. Hádzanári prvoligového nováčika z Trebišova sú opäť na prvom mieste tabuľky. Zmena na čele sa udiala po tom, čo doterajší líder z Topoľčian

nečakane prehral v Modre (29:28) a Slavoj doma zvíťazil nad rezervou Tatrana Prešov 35:32. "To, že sa po tomto kole dostaneme na vedúcu priečku, sme naozaj nečakali. A to aj napriek tomu, že Modra je doma silná. Prehra Topoľčian nás prekvapila, ale zároveň potešila. Aj keď sedem kôl pred koncom vedieme tabuľku, ešte sa necítime ako víťazi. Predsa len nás ešte čakajú ťažké zápasy na ihriskách súperov, už najbližšie sa predstavíme na palubovke Bojníc, neskôr ešte cestujeme na pôdu spomínanej Modry," prezradil manažér MHK Slavoj Marek Dragula.

Preplnená hala

Čerstvý líder tabuľky sa v sobotu až nečakane potrápil s ôsmou rezervou prešovského Tatrana. "Mladí chlapci Šarišanov podali sympatický výkon a aj naši priaznivci povedali, že sa v Trebišove po dlhšej dobe predstavil kvalitnejší súper. Nás teší nielen to, že sme húževnatý Prešov zdolali, ale aj to, že tento zápas sledovala preplnená hala. Toľko ľudí v tejto sezóne ešte na zápase nebolo, aj atmosféra bola výborná," priznal M. Dragula.

Napĺňajú zámer

Keď sa Trebišov pred necelým rokom odhodlal vrátiť na prvoligovú hádzanársku mapu, stanovil si za cieľ hrať sympatickú hádzanú, dostať na tribúny fanúšikov a najmä stanoviť pre svoju mládež reálnu víziu napredovania. "To sa nám zatiaľ darí stopercentne. O našom postavení v tabuľke i plnom hľadisku už reč bola, nuž a čo sa týka našej mládeže, tak tá skutočne napreduje. V sobotu naši mladší dorastenci zdolali svojho tabuľkového suseda z Prešov 40:24 a sú už na druhom mieste. Zlepšujú sa od zápasu k zápasu, čo je pre nás obrovský záväzok," dodal manažér MHK Slavoj.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.