Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hádzanári Trebišova odohrali jeseň s nulovým kontom

Sportnet|Publikované 27. nov 2003 o 23:00

Trebišov - Ostatnú sezónu prvoligoví hádzanári HK Slavoj Trebišov dohrávali s veľkými problémami a hrozilo, že pre nedostatok finančných prostriedkov

súťaž nedokončia. Dohrali ju viac-menej iba silou vôle a sčasti aj na úkor vlastných peňaženiek. Nemalým otáznikom bola účasť v nastávajúcej sezóne, ktorej jesenná časť skončila pred pár dňami. Do prvých majstrovských súbojov trénerska dvojica Cifranič - Hospodár bola nútená postaviť svojich odchovancov z radov staršieho dorastu, ktorí ale s mužskou súťažou mali veľmi málo skúseností. Podľa toho aj dopadli jednotlivé zápasy. Šnúra prehier sa ťahala od úvodného kola a skončila až posledným. Trénera Milana Cifraniča to prinútilo k abdikácii a pred šiestym kolom súťaže zaňho vymenovali Michala Hospodára, ktorý predtým dlhé roky pracoval s hádzanárskou mládežou. "Táto jesenná časť bola pre nás atypická. Na post trénera seniorov som nastúpil pred súbojom v Modre. Na tento zápas nastúpili aj dvaja starší, skúsenejší hráči Majovský a Hrabčák, čo sa prejavilo aj na kvalite našej hry. Veľmi ma mrzí predposledný domáci zápas s mužstvom Piešťan, ktorý sme mali veľmi dobre rozohratý, viedli sme o deväť gólov, no nakoniec sme aj tak prehrali. V poslednom stretnutí na domácej palubovke s lídrom prvej ligy Topoľčanmi sme opäť zaostávali po stranke kondičnej a aj keď sme odohrali dobrý súboj, predsa nás náš súper prevýšil a myslím, že zaslúžene zvíťazil," opísal bezbodovú jeseň tréner Michal Hospodár.

Ako sa zdá, z vývoja a priebehu jesennej časti v hádzanárskom klube Slavoj Trebišov, hlavným dôvodom bojkotovania tréningov a súťažných zápasov staršími hráčmi bol predchádzajúci tréner Cifranič. Svedčí o tom fakt, že po jeho odchode sa starší hráči ako Majovský, Hrabčák, Ivan, Boledovič, Tatarka, Štrobl a iní opäť vrátili do mužstva. Je len na škodu trebišovskej mužskej hádzanej, že nesúlad vo vzťahu hráči verzus tréner sa neriešil pred sezónou, ale až počas súťažného ročníka, čo malo určite svojou mierou aj dopad na bezbodovú jeseň. "Blízka budúcnosť bude maximálne náročná, zameriame sa najmä na kondičnú pripravenosť a výbušnosť dolných a horných končatín. Verím, že počas zimnej prestávky u chlapcov vypestujem všeobecnú fyzickú pripravenosť na takú úroveň, že prvá liga v hádzanej v Trebišove sa opäť dostane na takú uroveň, akú si zaslúži a aká bola predtým," povedal na záver kormidelník trebišovskej mužskej hádzanej Michal Hospodár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.