Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hádzanári Tatrana sa nádejajú, že si divákov udobrili

Sportnet|Publikované 24. okt 2005 o 22:00

Prešov Prešovskú Tatran handball arénu nezaplnil síce ani hviezdny BM Ciuadad Real, španielsky vicemejster a minuloročný finalista Ligy majstrov,

ale tí, ktorí neprišli vychutnať pravú hádzanársku atmosféru a vidieť svetové hádzanárske esá na dosah, môžu ľutovať. Tých 1055 divákov vytvorili v poradí štvrtému zápasu Tatrana Prešov v skupine F výbornú kulisu. Najlepší hráč Prešovčanov v stretnutí so Španielmi Peter Tumidalský to pár minút po záverečnom hvizde vystihol vari najvýstižnejšie.

"Pravdou je, že od začiatku sezóny sme nehrali najlepšie. Dnes však boli diváci na našej strane a boli skvelí. Dúfam, že výkonom v zápase so Ciudadom Real sme si ich trochu udobrili." Podľa toho, ako dlho ľudia v hľadisku Tatran handball arény na adresu prešovského tímu adresovali pozdravné chorály, súdime, že T. Tumidalský svojimi slovami trafil do čierneho. Tatran Prešov prehral o štyri góly 28:32, ale so svojim vystúpením môže byť tentoraz spokojný. Jedna lastovička ešte leto nerobí, v prípade tatrancov je tu však pozitívny signál pred budúcotýždňovým extraligovým šlágrom Prešov Považská Bystrica a v predstihu aj pred zrejme pre oboch súperov kľúčovým duelom v Lige majstrov Tatran Prešov Dinamo Bukurešť. "Do uvoľnenej hry máme ešte ďaleko," podčiarkol v nedeľu večer prešovský tréner František Šulc (na snímke). "Družstvo sa stále zohráva a úroveň sebavedomia nie je žiaduca. Skrátka, svoju tvár si iba hľadáme. To sebavedomie bolo napríklad v zápase so Španielmi cítiť na Radovi Pekárovi. Okrem toho nás zabrzdili zdravotné problémy. Hrať z tohto dôvodu nemohol Jančo. Mužstvu táto skúsená osobnosť chýbala. V porovnaní s predchádzajúcimi stretnutiami sme však hrali podstatne disciplinovanejšie a taktickejšie. Najmä preto sme dosiahli celkom prijateľný výsledok. Nerád to robím, ale dnes musím vyzdvihnúť jeden výkon. Peter Tumidalský odohral jednu vynikajúcu partiu. Či už v obrane alebo v útoku, na postavenú obranu súpera." Pod značným tlakom nastupoval na zápas Radoslav Kozlov, ktorý bol ústrednou postavou "problémových" momentov v prvom zápase. Ako sa pozeráte na jeho výkon? "V Španielsku sa najmä na jeho hlavu zniesla ohromná vlna kritiky. Doma však podal obdivuhodný výkon. Len potvrdil, že z neho rastie veľmi dobrý hádzanár."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.