Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hádzanári Tatrana Prešov zostávajú preventívne v domácej karanténe

Prešovskí hádzanári odohrali v stredu odvetný štvrťfinálový zápas SEHA Gazprom ligy v chorvátskom Záhrebe. (Autor: facebook SEHA-Gazprom League)
Daniel Dedina|Publikované 13. mar 2020 o 17:19

Čakajú na stanovisko hygienikov.

PREŠOV. V stredu večer odohrali hádzanári Tatrana Prešov odvetný zápas štvrťfinále SEHA Gazprom ligy na pôde favorizovaného PPD Záhreb.

Po vysokej prehre 16:28 – prvý zápas prehrali doma 21:25 – sa im definitívne zabuchli dvere do Final Four tejto nadnárodnej súťaže, ktoré by sa malo konať v úvode apríla v inom chorvátskom meste, Zadare.

Prešovčania dorazili domov vo štvrtok v ranných hodinách a následne dostali voľno do nedele.

V rámci opatrení, ktoré v rovnaký deň prijal ústredný krízový štáb Slovenskej republiky, sa povinná domáca karanténa týka už nielen ľudí prichádzajúcich z Číny, Talianska, Iránu či Južnej Kórey, ale pod hrozbou sankcií je určená pre všetky osoby vracajúce sa zo zahraničia.

Neriskujú, čakajú na stanovisko

Zaujímala nás preto súčasná situácia v tábore slovenského hádzanárskeho suveréna.

„Samozrejme, všetko pozorne sledujeme. Zo Záhrebu sa naša výprava vrátila ešte pred prijatím rozhodnutia o karanténe pre všetkých ľudí vracajúcich sa zo zahraničia. Podľa predbežných informácií by sme sa v nej ocitnúť nemali, ale čakáme na oficiálne stanovisko a podľa neho sa potom zariadime,“ priblížil nám aktuálny stav v piatok popoludní generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Napriek tomu sa Prešovčania predsa len nachádzajú v karanténe. Preventívnej.

„Aby sme predišli akýmkoľvek komplikáciám, chlapci boli informovaní o tom, že do momentu, kým nemáme zo strany hygienikov potvrdenie pre náš konkrétny prípad, nebudeme nič riskovať. Dovtedy nemáme naplánovaný žiaden tréning a chlapci sú v domácej karanténe,“ uviedol ďalej Benický.

Ak to bude možné, tréningový proces by podľa neho mal pokračovať od pondelka.

Straňovský neprijme ani návštevy

Kontaktovali sme aj kapitána Tatrana Martina Straňovského.

„Ja osobne som z domu ani nevyšiel, akurát manželka bola nakúpiť nejaké veci. Sú to nariadenia, ktoré musíme rešpektovať. Nie je to sranda. Nehovoriac o tom, že sme v Prešove známe osoby, čo keby nás niekto nahlásil? Vrátili sme sa z Chorvátska, kde je tiež koronavírus, preto sa musíme správať ako ktorýkoľvek iný občan,“ neberie súčasný stav na ľahkú váhu.

Priznal, že od zahraničných spoluhráčov dostáva otázky, čo bude ďalej.

O svojom programe v najbližších hodinách má Straňovský jasno.

„S manželkou a štvorročnou dcérou, ktorej škôlka je už zavretá, budeme doma. Nebudeme prijímať ani návštevy. Myslím, že za tých pár dní sa nič hrozné, čo by sa na ihrisku odzrkadlilo, nestane. Takže treba to prečkať a uvidíme, čo bude,“ skonštatoval 34-ročný hádzanár s bohatými skúsenosťami z nemeckej i španielskej ligy, vrátane hviezdnej Barcelony.

Pohár sa odkladá, liga zatiaľ nekončí

Počas najbližšieho víkendu mali prešovskí hádzanári štartovať na inom Final Four, a to v rámci vyvrcholenia Slovenského pohára v Bardejove.

To je nateraz pre zákaz konania športových podujatí odložené.

Prerušený, ale zatiaľ na rozdiel od hokeja, či basketbalu nie zrušený, je aj extraligový ročník.

„Sme v kontakte so Slovenským zväzom hádzanej, ktorý je pripravený na rôzne scenáre, vzhľadom na ďalšie pokyny vlády. Momentálne nemáme informáciu o tom, že by malo byť v najbližších dňoch oznámené predčasné ukončenie súťaže. Preto budeme pokračovať v tréningovom procese,“ povedal Benický.

Na túto tému sa pre agentúru TASR vyjadril aj Martin Simonides, zodpovedný v SZH za marketing a médiá.

Podľa jeho slov zatiaľ zväz nechce predčasne ukončiť mužskú extraligu ani ženskú MOL ligu.

„Čakáme, ako sa situácia bude vyvíjať a v prípade jej zlepšenia by sme nejakým spôsobom mohli dohrať súťaže napríklad v máji. Je to aj na rozhodnutí všetkých zainteresovaných klubov, rozhodnutie ešte nepadlo.“

(dd)

Autor: Daniel Dedina

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.