Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hádzanári Tatrana Prešov po Vardare regenerovali na Hvare

Sportnet|Publikované 21. okt 2012 o 22:00

Z týždňového výjazdu na Balkán sa vrátila výprava prešovských hádzanárov krátko po včerajšom poludní. Prešli ôsmimi krajinami, zdolali dvoch súperov.SKOPJE/LJUBUŠKI. Výsledky hádzanárov Tatrana Prešov v SEHA League, najmä ten z macedónskej metropoly, zarezonovali.

Slovenský majster v strede minulého týždňa po najlepšom výkone v tejto sezóne zvíťazil na horúcej pôde víťaza Final Four premiérového ročníka nadnárodnej ligy Vardarom Skopje 33:29.

Druhý zápas odohral Tatran Prešov v sobotu s Izvidačom Ljubuški v Bosne a Hercegovine. Aj tento zápas Prešovčania zvládli úspešne. Tentoraz vyhrali tri góly, 31:28.

Úspešné výsledky na Balkáne sú dielom kvalitných, už výrazne zlepšených výkonov tímu trénera Djordje Rašiča. A to i napriek tomu, že vycestoval bez dlhodobo zranených T. Mažára, M. Urbana, Drobňáka i bez nemocných Kroka a Pekára.

V oboch dueloch mal prešovský celok svoje výrazné postavy. Skvelú robotu s Vardarom odviedli Antl s Radčenkom, ktorým však výborne sekundovali v podstate všetci, počnúc oboma gólmanmi Verkičom a Krupom, či strelcami Kristopansom a Rábekom.

Nad Vardarom ale v prvom rade vyhralo mužstvo Tatrana. To isté platí i o výhre nad Izvidačom.

Premyslená stratégia Slovákov na Balkáne

Pripraviť sa na ďalší zápas po takom boji, aký Tatran zvládol v Skopje, si vyžadovalo i premyslenú stratégiu pobytu na Balkáne.

Určite stojí za zmienku fakt, že Prešovčania za sedem dní prešli ôsmimi krajinami. Cez Maďarsko a Srbsko do Macedónska, to ešte nebolo nič mimoriadne.

Lenže presun krátko po zápase s Vardarom Skopje, to už bola iná káva. Majiteľ klubu Miloslav Chmeliar s jedným zo svojich spolupracovníkov dojednal pre mužstvo regeneračný pobyt na ostrove Hvar.

Aby sa tam dostali čím skôr a odtiaľ pokračovali za Izvidačom Ljubuški do BaH, zvoli cestu na chorvátsky ostrov zo Skopje cez Kosovo, Albánsko, Čiernu Horu, časť Bosny a Hercegoviny do Chorvátska.

Svojím spôsobom nevšedný zážitok. Kosovské cesty, za 215 eurový vstupný poplatok, ozaj zážitok... Výtlk na výtlku, neosvetlené konské povozy, to všetko sa, našťastie, ale obišlo bez kolízií.

Prešovčania napokon šťastne dorazili v štvrtok na ostrov Hvar. Po ceste príjemná regenerácia v 24 stupňových jadranských vodách. Na Hvare to ale nebolo iba o regenerácii, ale aj o príprave na ďalší zápas SEHA League s Izvidačom Ljubuški.

I ten Tatran Prešov so súperom, ktorý svoj káder omladil, ale hlavne skvalitnil, zvládol. Tak ako s Vardarom, aj s Izvidačom mal Tatran celý zápas pod svojou kontrolou.

V Skopje domáci viedli iba jediný raz. Na začiatku 1:0, potom Prešov výborným úsekom šiel do vedenia 8:2 a bezpečný odstup si udržiaval do samého konca.

V súboji s Izvidačom Tatran súpera ani raz nepustil do vedenia. Akurát ku koncu mu dovolil ukrojiť zo šesťgólového náskoku.

Dva ťažké zápasy, dve cenné výhry slovenského majstra v SEHA League.

ico

Fakty

Zo zápisov

Vardar Skopje – Tatran Prešov 29:33 (14:17)


Tatran: Verkič, Krupa – Rábek 6, marušák, Hrstka 2/2, Kristopans 7, Sobol 1, Radčenko 3, Tumidalský, Číp 2, Guzy, Pejovič, Antl 10, Petro 2. Pok. hody: 7/6 – 3/2. Vylúčení: 5 – 8. ČK. 45. Pejovič (Prešov, za 3 vylúčenia). Rozhodovali: Šatordžija a Pandžič (obaja BaH). Divákov: 700.


Izvidač Ljubuški – Tatran Prešov 28:31 (13:18)


Tatran: Verkič, Krupa – Rábek 5, Marušák 2, Hrstka, Kristopans 7, Sobol 1, Radčenko, Tumidalský, Číp 2, Guzy 1, Pejovič 4, Antl 8/2, Petro 1. Pok.hody: 0/0 – 2/2. Vylúčení: 3 – 3. Rozhodovali: Pavičevič a Ražnjatovič (obaja BaH). Divákov: 900.

Ján Leško

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.