Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hádzanári Tatrana Prešov opäť triumfovali aj na piesku

Majstri. Vedia to nielen na palubovke, ale i na piesku. (Autor: viza)
Sportnet|Publikované 5. júl 2016 o 22:00

Na 22. ročníku turnaja 3b plážová hádzaná a treťom Memoriáli Vincenta Lafka opäť triumfovali hádzanári Tatrana Prešov.

PREŠOV. Z víťaznej trofeje na tradičnom turnaji v plážovej hádzanej sa hádzanári prešovského Tatrana tešili šiestykrát, štvrtýkrát v rade.

Rekordných jedenásť družstiev ponúklo veľmi dobrú plážovú hádzanú a mnoho skvelých hádzanárskych momentov.

Záštitu nad podujatím mala primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Držitelia voľnej karty prekvapili

Príjemným prekvapením bola hra reprezentantov Slovenska do šestnásť rokov v plážovej hádzanej – v tomto týždni sa premiérovo predstavia na majstrovstvách Európy v plážovej hádzanej v Portugalsku.

Tréner tímu Stanislav Kolpak nám povedal: „O účasti na šampionáte sme sa dozvedeli pred poldruha mesiacom, Slovensko naň dostalo voľnú kartu. Turnaj bol pre naše družstvo dobrou previerkou, odohralo dosť duelov. Súboje na piesku nám ukázali, kde máme rezervy. V práci budeme pokračovať aj po šampionáte, lebo plážová hádzaná sa stane olympijským športom.“

Kolpak má v tíme troch Prešovčanov – Magdolena, Valenčína a Stašíka.

Derfényi: Vilo sa na nás zhora pozeral

Šéf turnaja Pavol Derfényi bol spokojný: „Bol to vydarený ročník, ďakujem všetkým aktérom a ľuďom, ktorí toto podujatie pripravovali a podporili ho. Vilo Lafko sa na nás určite zhora pozeral... Budeme sa usilovať, aby sa na tomto turnaji predstavil aj nejaký poľský tím.“

Koho ocenili

V nedeľu zaujalo i exhibičné stretnutie na piesku hádzanárok Iuventy Michalovce.

Cenu pre najlepšieho brankára turnaja si prevzal Adam Ochaba (Slovensko U16), pre najlepšieho hráča Viačeslav Sadovyj (Tatran Prešov).

Z rúk hádzanárskej legendy Ladislava Šestáka si Cenu fair play Slovenského olympijského výboru za výrazný prínos pre rozvoj plážovej hádzanej prevzal Alexander Radčenko.

Predseda Olympijského klubu Prešov René Pucher odovzdal cenu slovenskej reprezentácii do 16 rokov.

Organizačný štáb podujatia ocenil za dlhoročnú podporu turnaja aj Ladislava Kišeľáka.

Fakty

Finále: Tatran Prešov A – Slovensko U16 2:0 (9:6, 14:5), o 3. miesto: Tatran Prešov B – FŠ PU Prešov 2:1 (12:13, 12:8, 6:4), semifinále: FŠ PU Prešov – Slovensko U16 1:2 (16:17, 15:8, 0:3), Tatran Prešov B – Tatran Prešov A 0:2 (14:17, 8:14).

Poradie: 1. Tatran Prešov A (Čupryna – Hrstka, Číp, D. Krok, Pekár, Sadovyj, Páleš, L. Urban), 2. Slovensko U16 (Ochaba – Koller, Valko, Kišš, Lacena, Stašík, Chalabala, Otočka, Valenčín, Magdolen), 3. Tatran Prešov B (Bražnik, Vernarský – Jankovič, M. Šarpataky, Rábek, M. Kríž, P. Humeňanský, Carapkin), 4. FŠ PU Prešov (K. Fabian – M. Guzy, Staš, M. Amrich, A. Radčenko, S. Kohút, K. Radčenko, Štepán, Popík).

Poradie v skupinách: A: 1. Tatran Prešov A 8 bodov, 2. FŠ PU Prešov 6, 3. NNIF team 5, 4. Unitrade (Maďarsko) 4, 5. Akumat 0, B: 1. Slovensko U16 10, 2. Tatran Prešov B 9, 3. starší dorastenci Tatran Prešov A 6, 4. Kék Cápák (Maďarsko) 5, 5. starší dorastenci Tatran Prešov B 4, 6. AHK Dubáci 4.

jac

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 25/2016, v predaji od 6. 7. do 11. 7.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.