Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Hádzanári Tatrana preladili na inú strunu

Peter Tumidalský. Odchovanec prešovskej hádzanej je opäť späť. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 10. júl 2012 o 22:00

Tradičnou spoluprácou s košickými kickboxermi odštartovali prípravu na novú sezónu hádzanári osemnásobného slovenského majstra.

Tatran Prešov v ročníku 2012/2013 odohrá celú slovenskú extraligu, hrať bude o Slovenský pohár, bude účastníkom nadnárodnej SEHA League, v rumunskej Konstanci ho čaká kvalifikačný turnaj o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov.

PREŠOV. Dvojtýždňový prípravný blok, ktorý Tatran Prešov načal 25. júna, kombinoval asistent Ivan Pompoš, ktorý ho v tejto fáze vedie bez hlavného trénera Djordje Rašiča, tréningmi u košických kickboxerov s popoludňajšími v posilňovni Mestskej haly, domovskom stánku prešovských hádzanárov.

„Spolupráca s Petrom Onuščákom v Košiciach je v Tatrane už osvedčená a taká bola aj počas predošlých dvoch týždňov,“ uviedol na začiatku debaty Ivan Pompoš.

„Dopoludnia spolupracovali hádzanári s kicboxermi, popoludní sme potom striedali posilňovňu s rôznymi pohybovými hrami. V podstate teda šlo o dvojfázové trénovanie. Aj s ohľadom na úmorné horúčavy sa patrí povedať, že všetci hráči príjemne prekvapili tým, ako k tréningovému procesu v tejto etape pristupovali. V tomto smere som maximálne spokojný. Platí to aj o siedmich mladíkoch, vekom ešte dorastencoch, ktorí boli do prípravy so seniorským áčkom zaradení. Dokopy trénovalo dvadsaťpäť hráčov, čo je ozaj nezvykle vysoký počet. Preto som musel voliť skupinové tréningy. Zvládli sme to a myslím, že dvojtýždňový predprípravný blok svoj účel splnil. Od pondelka pracujeme už len doma. Viac beháme, ale na rad postupne prichádza už aj práca s loptami, keďže 18. júla cestujeme na medzinárodný turnaj do nemeckého Esslingenu.“

Traja novici, siedmi dorastenci

V širšom kádri hádzanárov Tatrana Prešov okrem siedmich dorastencov, brankára Vernarského a hráčov v poli Páleša, S. Orlovského, bratov J. a L. Urbanovcov, Michniewicza, Šterbinského, zarezávali už aj po dlhodobých zraneniach uzdravení Tumidalský, Marušák, ale aj novici, krídelník Sobol, pivot Petro aj Rábek.

„Dovolím so tvrdiť, že Tatran Prešov má v nasledujúcej sezóne ešte na viac, než čo dosiahol v predošlom ročníku,“ mienil a dôvodil I. Pompoš.

„Pred rokom sme zapracovávali do tímu šiestich nových hráčov. Odchádzajúcich Kopča a Kukriku nahrádzajú Petro, Sobol, mal by tu byť Rábek. Som presvedčený, že naša kvalita ich zapracovaním do mužstva i návratom Tumidalského a Marušáka sa zvýši. Pozitívom je aj zaradenie talentovaných dorastencov do prípravy, z ktorých niektorí môžu už čoskoro prekvapiť. V takom rozsahu svojím spôsobom na Slovensku a možno aj v európskom meradle ozaj výnimočné.“

Rašič príde až po turnaji v Esslingene

Hoci Rašičov asistent viedol predprípravný blok sám a bez hlavného trénera povedie I. Pompoš aj ďalšiu časť prípravy, nám vravel, že s trénerským kolegom je pravidelne v telefonickom kontakte.

„Plán prípravy sme zostavovali obaja,“ zdôraznil I. Pompoš. „Djordje Rašič príde do Prešova 24. júla, takže dovtedy mám prípravu na starosti ja. Do tohto termínu by mužstvo malo byť z celkového objemu pripravené na takých šesťdesiat, sedemdesiat percent. Na  'zvyšku ' už popracujeme spoločne. Ako som už povedal, o týždeň odchádzame na prvý turnaj do zahraničia, preto začíname pracovať aj s loptami. V nemeckom Esslingene bude hrubá príprava pokračovať. Napriek tomu ale chceme na turnaji, ktorého zápasy sa majú hrať v exkluzívnom prostredí na námestí, obstáť čo najlepšie. Potvrdiť, že kurz Tatrana Prešov v európskej hádzanej stúpa právom.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.