Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hádzanári Tatrana opäť vyrazili za súpermi

Tomáš Mažár. Aj prešovský pivot (na palubovke) verí, že Prešov bude lepším a šťastnejším tímom. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 4. sep 2012 o 22:00

Podvečer čaká mužstvo Tatrana Prešov stretnutie druhého kola slovenskej extraligy v Topoľčanoch. Po jeho skončení už naberie kurz do rumunskej Konstance.

Dnes predpoludním vyrazí výprava prešovských hádzanárov opäť na cesty. Podvečer čaká mužstvo Tatrana Prešov predohrávané stretnutie druhého kola slovenskej extraligy v Topoľčanoch. Po jeho skončení už naberie kurz do rumunskej Konstance.

PREŠOV. Úvod sezóny osemnásobného slovenského majstra smeruje predovšetkým ku kvalifikačnému turnaju o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov, ktorý je na programe 8.-9. septembra v rumunskej Konstanci.

Prvé semifinále Tatran Prešov – Maccabi Srugo Rišon LeZion (Izrael) sa hrá v sobotu 8.septembra.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria turnaj organizujúci klub HCM Konstanca a taliansky SSV Loacker Bolzano. Víťazi týchto stretnutí sa na druhý deň stretnú v súboji o jedinú postupovú miestenku.

Prioritou kvalifikácia v Rumunsku

„Pravdou je, že naozaj sa koncentrujeme na kvalifikáciu v Rumunsku. Úvodný zápas sezóny v Nových Zámkoch, ktoré sa výrazne oslabili, bol našou „povinnou jazdou“ a bez väčšej námahy sme ho vyhrali o trinásť gólov. Dnes nás čaká druhý extraligový zápas v Topoľčanoch. Ten bude už v porovnaní s prvým podstatne ťažší,“ mienil pred odchodom do Topoľčian a Konstance jeden z najskúsenejších hráčov Tatrana Prešov, pivot Tomáš Mažár.

„Topoľčany získali viacerých skúsených hráčov, napríklad brankára Meluša či spojku Valenta. Keďže my sme hrali v Nových Zámkoch v piatok, na druhý deň som šiel sledovať zápas Topoľčian s Hlohovcom. Domáci vyhrali o štyri góly. Hala bola plná, ľudia vytvorili stretnutie a búrlivú kulisu. Dnes podľa mňa bude hľadisko opäť natrieskané. Hádzaná v Topoľčanoch ožíva, Tatran je veľkým lákadlom.“

Pozorovatelia v Topoľčanoch

Tomáš Mažár v hľadisku, v ktorom sedel aj asistent trénera Tatrana Prešov Ivan Pompoš, zápas pozorne sledoval.

„Domáci, keďže káder nemajú príliš široký, hrali trochu pomalšiu hádzanú. Takej sa nesmieme dnes prispôsobiť. Ak si uhráme tú našu tempo hádzanú, dokážeme ťažiť z rýchlych protiútokov, myslím, že by sme súperovi už do prestávky mohli odskočiť na rozdiel piatich, šiestich gólov a potom to dohrať tak, aby sme si nepokazili náladu pred cestou do Konstance. Nazdávam sa, že zápas v Topoľčanoch zvládneme podľa predpokladov, bez nejakých komplikácií či zranení.“

Konstanca stále v živej pamäti

Potom už bude na programe kvalifikačný turnaj v Rumunsku. „Tak tam to bude už celkom iná kapitola,“ tvrdil T. Mažár.

„Našim semifinálovým súperom je izraleský tím. Hádzaná v tejto krajine šla nahor, kluby i reprezentácia Izraela už dokážu potrápiť aj súperov z hádzanársky vyspelejších krajín. V žiadnom prípade Maccabi Srugo Rišom LeZion podceniť nesmieme. Našim jednoznačným cieľom je postup do finále, kde by sme dozaista narazili na domáci klub HCM Konstanca, ktorý máme, a iste i prešovskí priaznivci hádzanej, spred pár rokov v Pohári EHF ešte v živej pamäti. Doma sme vyhrali o osem gólov a už sme sa videli v ďalšom kole. No prehrali sme o jedenásť a postup bol fuč. V Rumunsku sa ale nehrá veru ľahko. Naostatok v Konstanci bolo prostredie neprajné, nekultúrne, ľudia na nás z hľadiska pľuvali, k tomu arbitri, ktorí neraz takému tlaku zvonku podľahnú. Dôležité bude, ak narazíme na Konstancu, čo viac ako pravdepodobné, aby zápas mal fair – play rámec, aby sa o postupujúcom do skupinovej fázy Ligy majstrov spravodlivo rozhodlo len a len na ihrisku. Konstanca sa lete posilnila. Získala skúsených hráčov ako trebárs Doboraca z SC Magdeburg, či Dragičeviča z THW Kiel. Iste, Konstanca má výhodu domáceho prostredia, v ktorom budú „musieť“. My ale nemáme čo stratiť. Rozhodne sa búrlivého prostredia neľakáme. Ideme zabojovať o tú jedinú postupovú miestenku. Verím, že tým šťastnejším tímom bude v závere týždňa Tatran Prešov.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.