Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hádzanári ŠK Farmakol Tatran Prešov prvý raz v HIL cestujú za súperom

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Prešov - V štvrtom kole spoločnej česko - slovenskej hádzanárskej súťaže (HIL) nastúpia hádzanári ŠK Farmakol Tatran Prešov proti HC Baník Karviná.

Prešovčania po domácej výhre nad Košicami a prehre s Frýdkom - Místkom prvý raz vycestujú za svojim súperom. Zápas v Karvinej sa hrá zajtra o 10.30 hodine.

"Prehra o jedenásť gólov s Radegastom rezonovala o čosi dlhšie. Určite nebol je medzi mužstvami taký priepastný výkonnostný rozdiel ako navráva konečný rezultát. Keby bol zápas s Frýdkom - Místkom skončil našou prehrou o takých päť gólov, bol by to reálnejší obraz. Takže i na tréningoch v priebehu týždňa sme všetci cítili dopad vysokej prehry," vrátil sa k prehre z minulej soboty tréner Farmakolu Tatran Martin Lipták. Ten záver spomínaného súboja z pohľadu Prešovčanov charakterizoval ako dohru so zvesenými hlavami. "Mužstvo si už uvedomuje, že takto so zvesenými hlavami zápasy nesmie dohrávať. Po Frýdku - Místku prichádza Karviná a tento súper nebude o nič ľahší. Na tieto mužstvá musíme ešte dozrieť, ale dajú sa s nimi hrať i vyrovnanejšie partie." Tím HC Baník poznáte z predchádzajúcich ročníkov dobre, takže viete, do čoho s tentoraz s prešovským chlapcami idete. "Z minuloročného kádra odišiel len dvojmetrový ľavák na spojke Drobek. Inak ostali Karvinčania pokope. Je to silný tím, rovnako silný ako trebárs Frýdek - Místek, ktorý sa oproti minulému roku výrazne zlepšil. Baník forsíruje viaceré systémy obrany, má dobrých brankárov a väčšinu gólov dáva z rýchlych prechodov do útokov. My sme sa pripravovali na viaceré alternatívy vysunutej obrany súpera. Záležať teraz bude už len na momentálnej dispozícii hráčov ako sa presadia."

Prešovčania odchádzajú na Moravu v kompletnom zložení. Teda i s kapitánom mužstva Kravčákom a Pekárom, ktorí mali zdravotné problémy, avšak do začiatku nedeľňajšieho zápasu v Karvinej by mali byť v poriadku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.