Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hádzanári Prešova sa už vrátili z Chorvátska

Rozlúčka s Krkom. Hádzanári Tatrana pred odchodom zo sústredenia zapózovali ešte pred fotoobjektívom. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 28. júl 2013 o 22:00

Krátko pred polnocou z piatku na sobotu dorazila výprava hádzanárov Tatrana Prešov po deviatich dňoch domov.

Krátko pred polnocou z piatku na sobotu dorazila výprava hádzanárov Tatrana Prešov po deviatich dňoch v zahraničí domov. Kondičná časť slovenského hádzanárskeho šampióna vyvrcholila sústredením na chorvátskom ostrove Krk.

KRK/PREŠOV. Či už vedenie výpravy, tréner mužstva, ale i samotní hráči sa zhodli, že pobyt pri Jadranskom mori mal čosi do seba.

Prešovský tím trénoval pravidelne trikrát denne. Mužstvo Tatrana Prešov malo v centrálnej často ostrova Krk i v samotnom komplexe hotela Dražica, aj zásluhou ozajstnej ústretovosti tamojšieho personálu, výborné podmienky na napĺňanie tréningových zámerov.

„So sebou sme si doviezli množstvo tréningových pomôcok a náčinia na posilňovanie. Našli sme tu vhodné terény na vytrvalostné a intervalové behy. K tomu aj vhodnú plochu na prácu s loptami v tenisovou areáli hotelového komplexu. Toto všetko s dobrou a pestrou stravou, náležitým pitným režimom a pravidelným plávaním po každej tréningovej záťaži v mori, nemožno nepochváliť,“ konštatoval tréner deväťnásobného slovenského majstra Peter Hatalčík.

„Napokon, nešiel som do neznámeho. S Tatranom som v tomto istom stredisku na Krku už bol pred niekoľkými rokmi. Tak ako vtedy, aj tentoraz sa sústredenie osvedčilo. Verím, že naakumulované pri mori zúročíme v ďalšej hernej fáze prípravného obdobia, ktoré začne dnešným podvečerným tréningom a pokračovať bude prvou hernou previerkou (1. - 3. augusta) v poľských Kielcoch.“

Antl tvrdil, že značne zosilnel

Zaujímavým konštatovaním prekvapil pred odchodom zo sústredenia na Krku trénera P. Hatalčíka jeden z najskúsenejších hráčov prešovského Tatrana, kapitán tímu Radoslav Antl.

„Takýchto i podobných sústredení za roky mojej hádzanárskej kariéry mám za sebou takmer nespočetné množstvo. Nie som z tých, ktorí by tieto fázy prípravy obľubovali. Patria však k našej profesionálnej robote. Čo teraz naberieme, z toho budeme dosť dlhý čas už v súťažnom období žiť. To nie je len nejaká fráza, ale jednoducho fakt. Kondíciu pilovali chlapci od prvého júlového dňa. Ja i ďalší reprezentanti sme sa pripojili o týždeň neskôr. Vravím za seba, zameškané som už dohnal. A keby len to. Cítim, že kondične som zosilnel ako už dávno nie. Bola to „zaberačka“, ale ten pocit sily za tú drinu vskutku stál,“ povedal kapitán.

Chmeliara prekvapil mladý L. Urban

Dobrý dojem z toho ako mužstvo na Krku pracovalo mal aj Miloslav Chmeliar, majiteľ Tatrana Prešov.

„Účel sústredenie určite splnilo. Aj na Krku panovali obrovské horúčavy, no chlapci makali a záťaž obdivuhodne zvládali. Som presvedčený, že po kondičnej stránke budú na sezónu ozaj dobre pripravení. Teší, že do partie dobre zapadli aj noví hráči. Ukrajinec Sadovij má ešte reprezentačné povinnosti a k mužstvu sa vráti po turnaji v Kielcoch. Poliak Kryzstofik i Slovák Hruščák nie sú síce našimi najrýchlejšími a najvýbušnejšími hráčmi, no aj s nimi v tejto fáze prípravy vyjadril tréner Hatalčík spokojnosť. Príjemne prekvapil aj najmladší člen výpravy Lukáš Urban, ktorý bol ťahúnom slovenskej juniorskej reprezentácie na neoficiálnom šampionáte vo Švédsku a po návrate zaberal rovnocenne so staršími spoluhráčmi vo všetkých tréningových fázach. Akurát na Drobňákovi bolo vidno dlhodobý kondičný výpadok po vlečúcom sa zranení.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.