Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hádzanári Prešova sa chystajú na majstrovskú obhajobu

Miroslav Šosták. Rokuje s trénerom i viacerými hráčmi. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 2. máj 2012 o 22:00

Minulú sobotu zavŕšil obhajca majstrovského titulu semifinálovú sériu play–off treťou výhrou v rade a predpokladaným postupom do finále.

Minulú sobotu zavŕšil obhajca majstrovského titulu semifinálovú sériu play–off treťou výhrou v rade a predpokladaným postupom do finále. Tatran Prešov zdolal 1.MHK Košice na zápasy tri nula a jeho finálovým súperom bude HC Sporta Hlohovec, ktorý rovnakým skóre prešiel cez Nové Zámky.

PREŠOV. Prvé finálové stretnutie (hrá sa na tri víťazstvá) Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec sa odohrá v domovskom stánku prešovských hádzanárov – Mestskej hale v sobotu 12. mája so začiatkom o 18. hodine.

„Po treťom zápase s Košicami dal tréner Djordje Rašič chlapcom dva dni voľna,“ informoval o aktuálnom dianí v tábore prešovských hádzanárov manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták.

„V týchto dňoch už mužstvo naplno trénuje. Prípravné zameranie smeruje aktuálne predovšetkým na obnovu fyzických síl. Niečo si chlapci odkrútia na atletickom ováli, niečo v posilňovni a čosi aj s loptami. V budúcom týždni bude už mužstvo ladiť formu na prvý duel s Hlohovcom.“

Šosták aj o vzťahových záležitostiach

V prešovskom tábore sa vari nenašiel človek, ktorý by si za finálového súpera neželal práve HC Sporta. Šosták dôvodil, prečo Hlohovec a nie Nové Zámky.

„Ak aj také názory panovali, nik z vedenia klubu ani z mužstva nehovoril o kvalite. Hlohovec má kvalitný káder, v ňom aj našich bývalých hráčov Mazúra, Dudáša či S. Mažára. Vyrovnaných brankárov, Prešovčana Olejára a bývalého Považana Žernoviča, šikovné krídla. HC Sporta má teda podľa nás lepšie mužstvo ako Nové Zámky, kde sa spoliehajú predovšetkým na streleckú potenciu Rábeka. Ak sme nechceli Nové Zámky, tak len v rovine nejakých vzťahov, atmosféry, ktorá je v tomto klube voči Tatranu veľmi nežičlivá. Spomeniem naostatok v Nových Zámkoch náš vajíčkami zahádzaný autobus vo vyhradenom sektore. Momentálne, čo viem, tak Nové Zámky v našej lige nevychádzajú dobre vlastne s nikým. To sa nedá povedať o nás. Práve s Hlohovcom sú naše vzťahy veľmi korektné. Preto radšej tento súper. Čo sa týka športovej stránky, všetko nech ostane výhradne na hráčoch. Samozrejme, my veríme tým našim, že úspešnú sezónu zavŕšia úspešnou obhajobou majstrovského titulu.“

Manažér rokuje o náhradách

Hádzanárska sezóna 2011/2012 vrcholí. Tatran Prešov čaká síce ešte obhajoba majstrovského titulu, no v klube už myslia aj na budúci ročník.

Majiteľ klubu Miloslav Chmeliar už deklaroval záujem o pokračovanie spolupráce so srbským trénerom D. Rašičom.

Nejaké zmeny by mali nastať aj v hráčskom kádri. „S Djordje Rašičom som sa na túto tému už zhováral,“ priznal manažér Tatrana.

„Konkrétnejšie rokovania o jeho prípadnom zotrvaní pri mužstve aj v nasledujúcej sezóne by mali pokračovať v najbližších dňoch. Rokujeme aj s niektorými hráčmi na konkrétne posty. Už je isté, že pivot Kopčo odchádza, takže musíme získať adekvátnu náhradu. Záujem máme ale aj o ďalších hráčov. Zatiaľ však môžem prezradiť iba to, že rokovania sú na dobrej ceste. Ak ich aj úspešne dotiahneme, našich fanúšikov zrejme tým príjemne prekvapíme.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.