Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hádzanári IS valcujú a radi by aj Hlohovec

Sportnet|Publikované 26. sep 2008 o 22:00

Hráčov Inžinierskych stavieb Košice čaká v priebehu niekoľkých dní druhé domáce stretnutie domácej extraligy. V strede týždňa bez väčších problémov

aj v tréningovom tempe vyhrali nad nováčikom z Trnavy rozdielom dvoch tried. Zajtra popoludní o 15.00 h hostia vo VŠA štvrtý celok tabuľky Hlohovec.

KOŠICE. Víťazstvo o štrnásť gólov 38:24 nad nováčikom hovorí samo za seba a len potvrdilo, že vicemajster má v úvode sezóny solídnu fazónu. Je pravda, že dvojica nováčikov Bardejov aj Trnava ich v ostatných dvoch kolách veľmi nepreverila a ťahala s vicemajstrom za kratší koniec.

Nechcú si pokaziť gólový priemer

V doterajších piatich kolách sa hráčom Inžinierskych stavieb veľmi dobre darí v útoku, o čom svedčí aj gólový priemer na jeden zápas, ktorý je 34,4 gólu. Rovnaký má aj ich zajtrajší súper z Hlohovca, avšak v porovnaní s hostiteľmi má druhú najhoršiu obranu, kým Košice najlepšiu. Zásluhu na tom má nielen dobrá hra v obrane, ale aj vyrovnané výkony skúsenej brankárskej jednotky Dušana Olejára. Zajtra popoludní môžeme očakávať zaujímavý súboj a iste vyrovnanejší ako tie predchádzajúce. Myslí si to aj skúsený pivot Martin Mazák, ktorý niekoľko stretnutí spoluhráčov sledoval iba z tribúny. "Mal som zápal nejakého nervu v uchu a strácal som rovnováhu. Preto som si niekoľko dní nechtiac poležal v nemocnici, ale už som fit," hovorí Mazák, ktorého v stredajšom stretnutí s Trnavou bolo na palubovke cítiť, hoci neodohral celý duel. Nielen solídnym výkonom, ale aj gólmi prispel k hladkému víťazstvu svojho družstva. "Počas mojej nútenej absencie som sledoval, ako sa darí chlapcom a držal som im palce. Hlohovec nemá s nami čo stratiť a iste sa bude snažiť čo najdlhšie držať loptu v útoku a zakončovať z dobre pripravených akcií. Na druhej strane nám sa darí a v útoku dávame dosť gólov, preto verím, že aj teraz prekonáme tridsaťgólovú hranicu. Hlohovčania majú viac skúseností ako dvojica nováčikov, a tak môže byť duel vyrovnanejší ako tie predchádzajúce," hovorí M. Mazák. Hovorí sa, že dvakrát vyhrať doma nie je ľahké, avšak Hlohovec by nemal byť pre Košičanov príliš tvrdým orieškom, skôr vhodným zákuskom po nedeľňajšom obede. Papierovým favoriom je vicemajster, ktorý po piatich kolách je na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre pri rovnosti bodov s Považskou Bystricou. Aj po šiestom kole si chcú udržať svoje postavenie stavbári, ktorí prvú štvrtinu sezóny uzavrú práve na Považí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.