Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hádzanári IS hostia Martin

Sportnet|Publikované 4. dec 2007 o 23:00

Šiestimi víťazstvami v rade ukončili základnú časť hádzanárskej extraligy mužov hráči Inžinierskych stavieb, ktoré im vyniesli druhú priečku. Pred

štartom skupinovej časti majú k dobru trojbodovú bonifikáciu, čo je veľmi dobrý vstup do druhej časti sezóny, po ktorej bude nasledovať nadstavbová časť.

KOŠICE. V skupinovej časti odohrajú družstvá šesť stretnutí, pričom v tomto roku už iba dve. Košičania sa v nich predstavia v domácom prostredí, v dnešnom o 18.00 h hostia Martin a v nedeľu o 15.00 h ich súperom budú N. Zámky.

Za sedem dní tri kolá

Pred blížiacou sa prestávkou majú hádzanári nahustenejší program, keď v priebehu týždňa odohrajú tri zápasy, po ktorých nasleduje takmer dvojmesačná prestávka. "Snažili sme sa náš tréningový cyklus prispôsobiť daným podmienkam, zvolili sme iný program prípravy, trocha posilňovali a regenerovali. Dopoludnia ich čaká rozcvička a podvečer zápas. Po kondičnej stránke by sme nemali mať problémy. Trocha nás trápia prechladnutia, ale nie do takej miery, aby to ohrozilo našu zostavu," hovorí kormidelník Ján Hruščák. Víťaznú zostavu by nemal meniť, ale nevylúčil to. Nováčik súťaže by pre papierového favorita nemal byť veľmi tvrdým orieškom. Skôr dobrým súperom na nedeľňajší duel s Novými Zámkami, ktoré budú s nimi bojovať o prvú priečku v skupinovej časti B-skupiny. "Martin sa odchodom Baka skôr oslabil, ale nás to nemôže uspokojiť. Nechceme zastať na polceste, ale predĺžiť našu úspešnú sériu. Viac ako nad týmto duelom uvažujem, čo bude v nedeľu, lebo N. Zámky majú kvalitnejší mančaft," povedal tréner. V košickom drese má za sebou krst ohňom Srb Krstič, ktorý sa podľa trénera v Hlohovci zhostil svojej úlohy. "Zapadol do obrany, kde odohral celý zápas, no ďalšie stretnutia preveria jeho schopnosti," dodal J. Hruščák.

JAROSLAV GLOVIČKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.