Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Hádzanári Farmakolu sa hotujú na nováčika z Loun

Sportnet|Publikované 24. okt 2003 o 22:00

Prešov - Desiatym kolom pokračuje dnes spoločná česko - slovenská súťaž hádzanárov (HIL). ŠK Farmakol Tatran Prešov, ťahajúci už šesťzápasovú víťaznú

šnúru, hostí aj do tretice na palubovke športovej haly na Baštovej český tím. Po hádzanároch Frýdku - Místku a pražskej Dukly sa v nej prvý raz predstaví interligový nováčik SHK Louny. Po tomto kole nasleduje v súťaži dvojtýždňová prestávka. Niektorým prešovským hráčom možno aj príde vhod, lebo nemoci a zranenia sa mužstvu Farmakolu Tatran v uplynulých týždňoch nevyhýbali. Nemoc prikvačila aj krídelníka Františka Zaťka. Jeden zápas musel vynechať celkom. V ďalších zahrieval striedačku nie celkom doliečený. Keď však vybehol na ihrisko v druhom polčase zápasu s Frýdkom - Místkom, uchytil sa skvele a zaťažil konto inak výborného Musila ôsmimi gólmi. Po tomto zápase sa však zase ozvala "nevyležaná" choroba.

"Na začiatku súťaže mal väčšiu dôveru trénera spoluhráč Antl. Hral dobre, takže ja sa som na ihrisku tak často neobjavoval. Nik ale nie je stopercentný. Mňa zase tréner poslal na ihrisko v súboji s Frýdkom - Místkom. Darilo sa mi, ale takto to chodí. Raz to ide jednému, inokedy druhému. Potom sa mi však vrátila choroba. Tú som si liečil len nejaké tri, štyri dni, čo bolo málo na úplné vyliečenie. Trochu som ju podcenil. Tým pádom som následný týždeň chýbal. Do Hlohovca som ani necestoval a znovu sa v našej zostave objavil až predchádzajúcom domácom zápase s Duklou Praha," rekapituluje uplynulé F. Zaťko.

V minulom kole na palubovke ŠKP Bratislava ŠK Farmakol Tatran Prešov vyhral v zostave aj s vami. V tomto duelmi ste sa prezentovali štyrmi gólmi. Znamená to, že ste už zdravotne stopercentne fit a vracia sa vám aj herná pohoda? "Dá sa povedať, že áno. V Bratislave som hral takých desať dní po najhoršej fáze choroby. Takže už som bol aj lepšie pripravený na väčšiu záťaž, lebo v tomto týždni som konečne naplno trénoval. Dva týždne dozadu boli ale všelijaké a dúfam len, že tréningový výpadok v nich sa nejako markantne na mojich najbližších výkonoch neprejaví." Zdá sa, žeby nemal. Veď proti ŠKP v stredu ste už hrali, ako naznačujete naplno. "V Bratislave som šiel za Rada Antla, ktorému sa do prestávky príliš nedarilo, až do druhého polčasu. Tréner mi dal dôveru, nuž som sa ju snažil nesklamať."

V športovej hale na Baštovej sa dnes prvý raz v interlige predstaví nováčik súťaže SK Louny. Nováčik, ale ako upozorňoval asistent trénera P. Hatalčíka Milan Foľta vo včerajšom rozhovore v našom denníku, s viacerými skúsenými hádzanármi, ktorí v minulosti obliekali dresy pražskej Dukly. Z tohto pohľadu to vraj môže byť zase divácky príťažlivý zápas. Máte azda aj vy takéto poznatky? "Detailne sme sa zaoberali rozborom hry súpera na včerajšom podvečernom tréningu. Louny dávajú pomerne veľa gólov v zápasoch doma i vonku. Takže nejaké podcenenie neprichádza do úvahy. Veľa bude závisieť od našej obrannej hry. Od toho, koľko nováčikovi dovolíme. Chlapci, ktorí za Louny štartujú, hádzanú určite vedia dobre hrať. Súdim, že nás nečaká vôbec ľahký zápas. Skôr opak bude pravdou. Takíto súperi nemajú čo stratiť bojujú, bývajú nepoddajní. Naviac, ich hráčov nemáme ešte "prečítaných". Avšak bez ohľadu na povedané, naše predzápasové ciele sú celkom jasné. Musíme našim hosťom vnútiť vlastný štýl hádzanej. Dôležité bude tiež ako sa nám uchytia brankári. S ich podporou, dobrou obranou, rýchlou a pestrou hrou v útoku verím, že prerazíme a našim fanúšikom sa odvďačíme očakávanou výhrou."

Dnešný interligový hádzanársky duel ŠK Farmakol Tatran Prešov - SHK Louny, povedie od 18. hodiny rozhodcovská dvojica Baďura - Bábel. Vedenie prešovského hádzanárskeho klubu upozorňuje, že vstupenky sa začnú predávať o 16.30 hodine a o pätnásť minút neskôr sa otvoria brány športovej haly na Baštovej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.