Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hádzanári cestujú na odloženú premiéru do Cetinje

Ivan Pompoš mieni, že Tatranu by úspech nemal uniknúť. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 18. sep 2012 o 22:00

Tatran Prešov aj v druhom ročníku SEHA League nastúpi proti Cetinje, súperovi v blízkosti známeho prímorského letoviska Budva.

Zhruba pred rokom odohral slovenský hádzanársky majster premiérový zápas prvého ročníka nadnárodnej SEHA League v Čiernej Hore proti RK Lovčen Cetinje. Zhoda náhod spôsobila, že Tatran Prešov aj v druhom ročníku tejto súťaže nastúpi proti Cetinje, súperovi v blízkosti známeho prímorského letoviska Budva.

PREŠOV. Premiéru v druhom pokračovaní SEHA League mal Tatran Prešov odkrútiť vo svojom domovskom stánku, v prešovskej Mestskej hale, minulú sobotu. Súper Tatrana RK Metalurg Skopje však na stretnutie nepricestoval.

„Fanúšikovia, vedenie klubu, ale mužstvo, skrátka všetci sme boli nahnevaní na RK Metalurg Skopje. To, že k nám nepricestovali v minulej sezóne ani na začiatku tejto, je odsúdeniahodné. Zápas sa nehral, takže naše plány sme tým pádom museli prekopať. Keďže už vo štvrtok sme vedeli, že Macedónci kvôli údajne nezabezpečeným letenkám nepricestujú, tak na piatok sme naprogramovali dvojhodinový tréning rekondičného charakteru,“ informoval asistent prešovského trénera D. Rašiča, Ivan Pompoš.

„Cez víkend potom dostali chlapci voľno. V pondelok dopoludnia sme pokračovali v obnovovaní fyzických síl v posilňovni. Podvečerný tréning s loptami sme ale začali už ladením taktickej prípravy na najbližší zápas v čiernohorskom Cetinje.“

V Cetinje pred televíznymi kamerami

Výprava prešovských hádzanárov sa vydá na cestu do Čiernej Hory dnes. Zápas s RK Lovčen Cetinje aj za asistencie televíznych kamier má stanovený začiatok v sobotu 22. septembra o 18. hodine.

Určite nepocestuje zranený pivot Tatrana Prešov Tomáš Mažár, ktorého absencia po zranení kolena v kvalifikácii Ligy majstrov v rumunskej Konstanci sa odhaduje najmenej na dva mesiace.

Doma ostáva aj Roman Drobňák, ktorému sa obnovilo zranenie kolena.

„Okrem nich sú, našťastie, ostatní zdravotne v poriadku,“ konštatoval Ivan Pompoš. „Čo sa týka najbližšieho súpera, zápas spred roka máme v pamäti. Vyhrali sme ho napokon presvedčivo 37:25 po polčase 17:16. RK Lovčen hlavne v prvom polčase štípal, hral s nami celkom vyrovnanú partiu. Tréner Cetinje Pero Miloševič praktizuje nepríjemnú obranu tri, dva jeden. Tá vie narobiť súperom problémy. Nepríjemné pre nich bývajú predovšetkým prvé polčasy, v druhých však Lovčenu zvyknú dochádzať sily. Pred rokom sme ho doma o dvanásť gólov zdolali hlavne lepšou kondíciou a väčšími skúsenosťami našich hráčov. Ak nepodľahneme predpokladanému tlaku publika a agresivite súpera, myslím, že víťazstvo by nám uniknúť nemalo.“

Po návrate zo sobotňajšieho zápasu v Čiernej Hore nastúpi Tatran Prešov v nedeľu 23.9. o 18. hodine v Mestskej hale na zápas Tipos extraligy proti ŠKP Bratislava.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.