Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Hádzanári Bardejova sklamali

Sportnet|Publikované 8. mar 2010 o 00:00

Najvyššia hádzanárska súťaž mužov pokračovala kompletným kolom počas víkendu. Z trojice východniarov sa doma predstavili Košice a Bardejov, za súperom cestoval líder z Prešova.

Na palubovke predposledného celku extraligovej tabuľky získal Tatran povinné body. Tie si pripísali aj hráči 1. MHK Košice, keď vysoko zdolali Považskú Bystricu. Domáce prostredie nevyužil Bardejov, ktorý podľahol Hlohovcu, a drámu videli diváci v Bratislave, kde policajti prehrali najtesnejším rozdielom s novými Zámkami.

Košice - Pov. Bystrica 40:31 (20:13)

KOŠICE. Úvodné minúty boli značne vyrovnané a mierny náskok si udržiavali hostia, ktorí v šiestej minúte viedli 4:3 a v desiatej vyrovnávali na 5:5. Potom už liace duelu zobrali pevne do rúk Košičania, ktorí ťažili z nedisciplinovanej hry Považanov. Postupne získali až 8-gólový náskok, ale hostia ešte do prestávky z neho odkrojili. Po zmene strán znížili na rozdiel dvoch gólov 21:19, ale dobre hrajúci domáci žiadnu drámu nepripustili. Súperovi opäť ušli na rozdiel šiestich gólov a neskôr až na desať gólov a pripísali si cenné body.

ŠTATISTIKA

KOŠICE. Boháč, Dulina - Šiška, Kolesár 4, Guzy 4, Pecha 4, Strapko 3, Toviš 3, Styrančák 7, Urban 1, Laczkó, Petraško 1, Bláž 11/7, Čirej 2. Najviac bodov hostí: Firit 7/1, Adamčík 6, Štefanisko 5. Pok. hody: 7/7 - 1/1, vylúčení: 4 - 7, ČK: Ľ. Ďuriš (Pov. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a Rapáč, 350 divákov.

Bardejov - Hlohovec 18:31 (6:14)

BARDEJOV. Domáci sa najmä v prvom polčase viac prizerali dobrej kombinačnej hre hostí, ktorí sa spoliehali na tvorivú hru Mažara s Cibulkom. Za koncentrovanou obranou mali pozorného brankára Olejára. Obrana Bardejova kopila chyby a brankár Kaminský nestačil podržať mužstvo. V útokoch stereotypne rozohrávali, nepomohli krídelníci a po stratách lôpt z rýchlych protiútokov inkasovali. Mladí domáci hráči doplácali na nezohratosť i nízke nasadenie. Gólovo sa dokázal presadiť len Patrik Krok a dobre strelecké momenty mal aj Orlovský. Na brejky Pupíka a najmä Rusnáka však nestačili.

ŠTATISTIKA

Bardejov: Kaminský, Fabian - P. Krok 6, Orlovský 4, Vojtek 2, D. Krok 2, Vabno 2/1, Židišin 2, Bujdoš, Kravčák, Lazúr, Hudák, Jurášek, Kavulič. Najviac gólov za hostí: Rusnák 5, F. Zaťko 5, Cibulka 4, Pupík 4. Vylúčení 2:3, 7-metrové hody 3/1 - 3/3, pred 400 divákmi rozhodovali: Cibere, Rychvalský.

Trnava - Prešov 28:52 (12:24)

Prešov predviedol svoju rýchlu hru, ktorej Trnava dokázala čeliť len v prvom polčase.

ŠTATISTIKA

Najviac gólov: Orosz a Žgančík po 6, Ruman 5 - Antl 11/2, Urban 9/1, T. Mažár 8. Rozhodovali: Novák a Nagy, vylúčení: 3:4, 7 m hody: 3/1 - 3/3, 250 divákov.

Zostávajúci výsledok: ŠKP Bratislava - N. Zámky 30:31 (12:14)

1. Prešov 22 21 1 0 856:591 43

2. Hlohovec 22 14 0 8 705:648 28

3. P. Bystrica 22 12 2 8 707:633 26

4. N. Zámky 22 12 2 8 689:655 26

5. ŠKP BA 22 11 1 10 667:659 23

6. Košice 22 10 1 11 708:685 21

7. Trnava 22 2 1 19 547:802 5