Prešov prišiel o svoju brazílsku oporu. Výkon tímu to v Maďarsku nepoznačilo

Prešovčania zrejme na istý čas prišli o brazílskeho tvorcu hry Pedra Pacheca. (Autor: TASR)
Ján Leško|23. jan 2022 o 14:55

Tatran má nových trénerov i strednú spojku.

PREŠOV. Tak trochu v úzadí na Slovensku a v Maďarsku prebiehajúceho európskeho šampionátu ladia formu na blížiaci sa štart jarnej časti sezóny hádzanári Tatrana Prešov.

Po domácom prípravnom bloku odohral šestnásťnásobný majster republiky prvý prípravný zápas.     

Prešovskí hádzanári ho absolvovali pod taktovkou nového trénerského tandemu Radoslav Antl – Marek Gernát v Maďarsku.

Nad účastníkom najvyššej maďarskej súťaže DVTK Eger vyhrali rozdielom troch gólov.

Bez Pacheca, Linharesa i Kurana

Tatran Prešov nenastúpil v maďarskom Egeri v optimálnom zložení. Zlá správa prišla z Brazílie.

Počas reprezentačného zrazu brazílskeho národného tímu sa zranila stredná spojka Pedro Pacheco. Ten je v ostatnom čase v tomto ohľade poriadny smoliar.

Do Prešova sa zatiaľ zo sústredenia nevrátila ani ľavoruká pravá spojka Tatrana Guilherme Linhares.

V Bielorusku si pobytové náležitosti na Slovensku aktuálne vybavuje ďalší hráč prešovského spojkového radu Valentin Kuran.

Keďže Pacheco bude vraj chýbať dlhšie, v Tatrane siahli po novej spojke. 

Davidovič už toho stihol dosť

Slovenskému majstrovi sa do konca aktuálnej sezóny upísal dvadsaťdeväťročný rodák z Bosny a Hercergoviny, stredná spojka Marko Davidovič (188 cm, 90 kg).

Ide o hádzanára so skúsenosťami zo štyroch európskych krajín.

V Poľsku hral za Stal Mielec, v Srbsku za Vojvodinu Nový Sad, v Maďarsku za Vác KSE a Grundfos Tatabánya, v Rumunsku za HC Suceava.

Naposledy bol hráčom CSM Bukurešť, odkiaľ prišiel do Prešova.

Marko Davidovič má skúsenosti aj zo zápasov na európskej pohárovej scéne.

Za Tatabányu nastupoval v Pohári EHF a v drese CSM Bukurešť v sezóne 2020/2021 strelil v stretnutiach Európskej ligy sedemnásť gólov.

Do Prešova pricestoval v piatok a na ďalší deň už hral za Tatran v Maďarsku.

Uviedol sa aj dvomi gólmi do siete Egeru a dvoma asistenciami. V prvom prípade na gól nahral kapitánovi Tatrana Oliverovi Rábekovi, v druhom jeho asistentovi Romanovi Carapkinovi.

Ten na adresu nového spoluhráča povedal: „Marko sa ukázal v dobrom svetle. Je to tímový hráč, ktorý vidí spoluhráčov a vie sa presadiť aj individuálne. Podľa mňa bude platným členom tímu.“

Marko Davidovič - nová prešovská posila. (Autor: tatranpresov.sk/handball-base.com)

Carapkin: Je to už iný Tatran   

Roman Carapkin pre problémy s kolenom prišiel o šancu zabojovať o miestenku na prebiehajúci európsky šampionát.

S určitými obmedzeniami absolvoval aj prípravu s Tatranom v domácich podmienkach. Proti Egeru však nastúpil.

„Stopercentné to ešte nebolo, no teším sa, že som mohol znova hrať. Domáci na začiatku viedli 4:1 a do dvadsiatej minúty to bola vyrovnaná partia. Prvý polčas sme vyhrali iba gól, avšak v druhom sme sa už rozbehli a viedli aj o šesť. Na to, že sme v príprave hrali prvý raz, to bolo celkom dobré. Bol to už iný Tatran než v predošlom období, “ tvrdil ruský legionár.

Priblížil aj to, v čom to bolo iné.

„Noví tréneri prinášajú nové tréningové a herné prvky. Nie všetko sme už vstrebali podľa ich predstáv. Viac je však toho pozitívneho. Nepracujeme pod stresom, ale s chuťou a presvedčením, že ideme správnym smerom,“ tvrdil Carapkin, ktorý sa v Prešove vyprofiloval na stabilný pilier obrany, platný aj na súperovej polovici ihriska.                                            

Spoznali súperov v SEHA Gazprom lige

Prešovskí hádzanári by mali naskočiť do súťažného diania v sobotu 5. februára stretnutím sedemnásteho kola Niké handball extraligy v Považskej Bystrici.

V priebehu februára až mája by mali odohrať zápasy jedenásteho ročníka SEHA Gazprom ligy, rozdeleného do dvoch päťčlenných skupín.

V A-skupine budú súpermi Prešova maďarský Veszprém, chorvátsky PPD Záhreb, severomacedónsky Eurofarm Pelister a srbský Partizan Belehrad.

V B-skupine figurujú Meškov Brest, Vardar Skopje, Motor Záporožie, Nexe Našice a Vojvodina Nový Sad.

Eger – Prešov 28:31 (1516)

Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Leben – Rábek 6, Santos 5/3, Davidovič 2, Rečičár 3, A. Radčenko, M. Antl 1, Kasatkin 4, Kimák – Fejko, Lopez 2, Michalka 2, Hernandez 4, Carapkin 2.

Ján Leško
Ján Leško športový novinár, dlhoročný redaktor Prešovských novín a denníka Korzár. Profesionálnej žurnalistike sa venuje vyše tridsaťtri rokov. Jeho doménou boli futbal, hokej, ženská a mužská hádzaná i cyklistika. V ostatných rokoch najčastejšie píše hlavne o zápasoch i o zákulisí prešovskej mužskej hádzanej.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: