Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hádzaná sa v podaní outsidera i majstra červenala

Sportnet|Publikované 13. okt 2005 o 22:00

Sečovce Prekvapenie sa v stredajšej predohrávke 7.kola hádzanárskej extraligy mužov ŠKP Sečovce Tatran Prešov nekonalo. Účastník Ligy majstrov pred

cestou na zápas tretieho kola skupiny F LM v Rumunsku s Dinamom Bukurešť posledný celok tabuľky podľa očakávania zdolal. Avšak v zápase, v ktorom ani jedno z mužstiev herne nepresvedčilo. V prípade domácich sa tomu ani čudovať nemožno. Podľa toho vyzerá aj ich postavenie v aktuálnej extraligovej tabuľke... Viac zarazil výkon slovenského majstra, ktorý má stále ďaleko k tomu, čo sa od neho v domácej súťaži očakáva. Prešovčania sa stále nie a nie vyvarovať úsekmi, v ktorých pokazia chybami, miestami chaotickou organizáciou hry, náznaky zlepšenia.

Aj v Sečovciach, v rozháranom zápase mali súpera takmer na lopatkách. Polčas vyhrávali o desať, po prestávke zvýšili náskok na rozdiel jedenástich gólov. Namiesto toho, aby súpera ešte väčšmi "priklincovali", už spomínanými hluchými úsekmi ho vlastne sami postavili na nohy. K tomu ešte majstrovi neprajné prostredie, arbitri, škoda hovoriť, pár vydarených pokusov Korytka, Nagyho či Frajkora a publikum šalelo. Čo bolo však podstatné, Sečovce z náskoku Tatrana ukrajovali. Zápas skončil síce víťazstvom Prešova 33:26, ale rozsypaný tím policajtov za statočný finiš diváci odmenili potleskom, kým hosťom sa ušlo nelichotivých poznámok až až... Lenže, na druhej strane, hrať v takom prostredí, aké ponúka sečovská "telocvičňa", nie je pre žiadneho súpera jednoduché. Nedávno sa o tom presvedčili aktuálne v extralige vedúce Košice, ktoré v nej vyhrali o jediný gól. Diváci občas, ako sme videli na vlastné oči, vkročia počas hry na ihrisko a invektívami častujú rozhodcov. Tí zápas prerušia, nespratníka "vyvedú" do hľadiska, aby ten ale z metra, dvoch, zase si vylieval svoje pocity... Ani takéto momenty však priebeh zápasu, tobôž nie vývoj skóre, neovplyvnili. Ten poznačili samotné úlety domácich v úvode a neskôr aj výroky arbitrov rozdávané nepresnosťami na obe strany. V úvodných minútach domáci držali s favoritom krok. Hľadisko ich hnalo a zrejme vybičovanú atmosféru niektorí hráči nezvládli. Faulovali a rozhodcovia ich vylučovali. Murín v 23.min. sa po treťom vylúčení porúčal z ihriska. Po hrubom faule na Kozlova videl rovno červenú kartu Kučera a o dve minúty na to skúsený harcovník Seman sa prezentoval odsúdeniahodným zákrokom na Huňadyho, po ktorom skončil hosťujúci hráč na zábradlí blízko postrannej čiary a zápas nedohral... Aj takéto momenty podfarbili rámec stredajšej predohrávky. Kto očakával snahu domácich potrápiť majstra, či predvedenie herných predností a hráčskych kvalít hosťujúceho suveréna, odchádzal po zápase sklamaný.