Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Hádzaná: Ruskí obhajcovia vyradili dovtedy suverénnych Francúzov

SITA|25. aug 2004 o 16:22

ATÉNY 25. augusta (SITA) - V utorkovom štvrťfinále olympijského turnaja hádzanárov v Aténach nechýbala dramatická zápletka v troch zo štyroch stretnutí. Prvým semifinalistom sa stalo Maďarsko, ktoré po ...

ATÉNY 25. augusta (SITA) - V utorkovom štvrťfinále olympijského turnaja hádzanárov v Aténach nechýbala dramatická zápletka v troch zo štyroch stretnutí. Prvým semifinalistom sa stalo Maďarsko, ktoré po 18 rokoch opäť siaha na medailu z vrcholného podujatia (naposledy 2. na MS 1986). Maďari výborne zvládli záverečnú pätnásťminútovku zápasu s Kórejskou republikou. Ázijčania síce v 44. min vyhrávali 22:20, hrali presilovku a mali loptu vo svojej moci, ale zverencom trénera Lászlóa Skaliczkého sa vzápätí podarila šnúra 10:1 a úplne tak zaskočili súpera. Kórejčania stihli už len skorigovať na konečných 25:30. Najväčšiu drámu videli diváci v súboji Nemecka so Španielskom, v ktorom sa o postupujúcom nerozhodlo ani po 80 minútach hry (30:30 po predĺžení). Úradujúcim európskym šampiónom napokon odveta za štvrťfinálové vyradenie na OH 2000 vyšla a Španielom zostali po rozstrele len oči pre plač. Hrdinom bol nemecký brankár Henning Fritz, ktorý nepustil za chrbát ani jeden zo štyroch sedemmetrových hodov. Na druhej strane boli úspešní Torsten Jansen a Daniel Stephan, takže Nemci cez obávaného súpera prešli a revanšovali sa tak za prehru zo Sydney. Vyrovnaný priebeh mal aj zápas Ruska s Francúzskom. Rusi, ktorí si postup zo základnej skupiny vybojovali len na poslednú chvíľu, však postupne nakláňali misky váh na svoju stranu. Francúzi sa síce snažili vynútiť si aspoň predĺženie, v dramatickom závere však obhajcovia prvenstva zo Sydney aj vďaka výkonu 42-ročnej brankárskej legendy Andreja Lavrova už vedenie z rúk nepustili (26:24). Reprezentanti krajiny galského kohúta po suverénnom účinkovaní v skupine (vyhrali všetkých päť zápasov) prišli o medailovú šancu hneď po prvom zaváhaní na turnaji. Najmenej práce s postupom medzi štvoricu najlepších mali Chorváti, ktorí si s domácim Gréckom poradili 33:27. Olympijskí víťazi spred ôsmich rokov sa v prvom piatkovom semifinále stretnú s Maďarskom (13.30 h). Druhú dvojicu, ktorá bude bojovať o medaily, tvoria Nemecko a Rusko (15.30 h).

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí na olympijskom turnaji hádzanárov v Aténach:

Štvrťfinále:

Kórejská republika - Maďarsko 25:30 (13:14)

Najviac gólov: Yoon Kjung-Šin 7/2, Paek Won-Čul 5, Kim Sung-Heon, Yoon Kjung-Min po 3, Lee Tea-Joung 3/1 - Nagy 9/1, Pásztor 7, Gál a Perez po 4

Chorvátsko - Grécko 33:27 (19:11)

Najviac gólov: Džomba 11/5, Balič 8, Vori 5, Metličič, Kaleb po 3 - Balomenos, Alvanos po 6, Grammatikos 4/4, Karypidis 3

Nemecko - Španielsko 30:30 po dvojnásobnom predĺžení (28:28, 27:27, 15:16) - na 7 m hody 2:0

Najviac gólov: Schwarzer 9, Stephan 9/6, Zerbe a Kehrmann po 4 - Garcia 7/2, Romero 6/1, Dujšebajev 5

Rusko - Francúzsko 26:24 (13:14)

Najviac gólov: Ivanov 5/4, Kokšarov 5/1, Kulešov 4 - Abati 6, Anquetil 5/2, B. Gille 4

o 9. miesto:

Brazília - Island 25:29 (11:13)

Najviac gólov: Souza a Ruy po 6, A. Silva 5/2 - Sigurdsson 8, Garcia Padron 5, Stefansson 3/2

o 11. miesto:

Slovinsko - Egypt 30:24 (11:13)

Najviac gólov: Brumen 6, Zvižej 6/1, Kavtičnik 4, Rutenka 4/1 - Yosry 6, El Ahmar 5, Keshk 4/1