Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hádzaná: MŠK Pov. Bystrica získal druhýkrát Slov.pohár

TASR|Publikované 15. feb 2006 o 20:53

Považská Bystrica 15. februára (TASR) - Víťazom Slovenského pohára hádzanárov sa v stredu v Považskej Bystrici stali hráči domáceho tímu MŠK SIRS, ktorí ...

Považská Bystrica 15. februára (TASR) - Víťazom Slovenského pohára hádzanárov sa v stredu v Považskej Bystrici stali hráči domáceho tímu MŠK SIRS, ktorí vo finále vyhrali nad 1. MHK Košice 36:24. Okrem trofeje, ktorú získali už druhýkrát, ich čaká v budúcej sezóne aj účasť v európskom Pohári víťazov pohárov.

MŠK SIRS Považská Bystrica - 1.MHK Košice 36:24 (17:9)

Rozhodcovia: Brunovský a Čanda, 7m hody: 0 - 1/1, vylúčení: 7:3, 550 divákov.

zostavy:

MŠK SIRS Považská Bystrica: Baďura, Drápal - Trabelssie 2, Krahulík 1, Ďuriš 3, P. Zaťko 2, Toms, Maťaš 2, Straka 7, Koňušík 2, Kasagranda 1, S. Mažár 9, J. Kozák 3, Tůma 4

1.MHK Košice: Olejár, Barbarič, Paul - Mazák, Styrančák 5, Huber 2, Farkašovský 4/1, Hičo 2, J. Kolesár, Hruščák 2, Pecha 5, Cibere 2, M. Urban 2, Krajňák

Finálový zápas mal od samotného začiatku jednoznačný priebeh a hral sa v réžii Považanov. Zo semifinálového zápasu s Prešovom boli Košičania zjavne unavení a nestačili odolávať stálemu náporu v pohode hrajúceho domáceho mužstva. Považská Bystrica si už v prvom polčase vytvorila sľubný osemgólový náskok, ktorý po prestávke neustále zvyšovala. Považania po dobrom výkone napokon zaslúžene zvíťazili a po druhýkrát v histórii Slovenského pohára sa tešili zo zisku tejto trofeje.

Martin Lipták, tréner Považskej Bystrice: "Využili sme slabší výkon Košičanov, ktorí boli zrejme z ťažkého zápasu s Prešovom unavení. V našej taktike bolo ustrážiť nebezpečného strelca Farkašovského, čo sa nám i podarilo. Predviedli sme pár pekných akcií, avšak nie som spokojný s ich premieňaním. I keď brankár hostí Paul chytal výborne. Vyhrali sme Slovenský pohár, tak večne nedocenený a zatracovaný, ktorý má však svoju tradíciu, a tak sme spokojní, i keď našou prioritou nebolo získať ho. Jeho zisk pre hráčov zvýšil sebavedomie z ďalších extraligových bojov."