Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

HÁDZANÁ / Michalovce sa dnes predstavia na palubovke vlaňajšieho finalistu, no ich jediným cieľom je postup na záverečný turnaj

Sportnet|Publikované 29. nov 2005 o 23:00

Michalovce - Hádzanárky Slovenska sa stali víťazkami turnaja 2. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy, ktoré sa od 7. do 17.

decembra 2006 uskutočnia vo Švédsku. Zverenky trénera Tomáša Kuťku, ktoré si účasť v II. fáze definitívne vybojovali už v sobotu po výhre nad Azerbajdžanom (45:28), zdolali v

nedeľňajšom večernom stretnutí v portugalskom Lagose Litvu 38:25 (19:15). S bilanciou 4 víťazstvá - 1 remíza a ziskom 9 bodov im v konečnej tabuľke 2. skupiny patrí vďaka lepšiemu celkovému skóre 1. miesto pred domácim Portugalskom.

Pre priaznivcov michalovskej hádzanej je potešiteľné, že trio hráčok Iuventy Alžbeta Tóthová, Petra Beňušková a Martina Školková patrilo v drese s dvojkrížom na prsiach medzi najlepšie, na palubovke strávilo spomedzi našich reprezentantiek najviac času a navyše Alžbeta Tóthová sa stala najlepšou strelkyňou turnaja. "Po vynechanej akcii v Holandsku na Luccardi cupe sa mi v drese Slovenska prednedávnom darilo aj na Karpatia cupe v rumunskom Kluži. No musím uznať, že naposledy v Portugalsku to bolo z mojej strany najvydarenejšie podujatie. Spokojný bol aj tréner Kuťka, takže niet sa na čo sťažovať, komentovala úspešnú reprezentačnú akciu kanonierka michalovskej Iuventy Alžbeta Tóthová.

Slovenská výprava priletela do Bratislavy iba v pondelok večer, no už dnes majú Michalovce na programe stretnutie štvrťfinále Slovenského pohára na palubovke nováčika WHIL Štartu Bratislava, ktorý sa vlani dostal až do finále tejto súťaže. S cieľom zabrániť podobnému prekvapeniu nastúpia hráčky Iuventy na toto stretnutie, ktorého presný začiatok bol do poslednej chvíle neznámy... "Uvidíme, v akom stave sa predstavia naše reprezentantky. Predpokladám, že po úspešnom ťažení budú v hernej pohode a dúfame, že sa na nich neprejaví únava. Minulý týždeň odohrali za reprezentáciu päť stretnutí, mimochodom, do Michaloviec sa vrátila iba Tóthová, ktorá však na otočku cestovala s výpravou do Modry, kde budeme ubytovaní. Školková a Beňušková ostali doma v Partizánskom, odkiaľ sa k nám pripoja pred zápasom na palubovke Štartu. Našim jediným cieľom je postup, upresnil manažér klubu Pavol Mačičák.

Žreb štvrťfinále SP v sídle Slovenského zväzu hádzanej

určil, že prvoligový líder HK Štart Trenčín privíta Sláviu Partizánske, Bánovce sa stretnú s Banskou Bystricou a vlaňajší prekvapujúci finalista ŠKP Štart Bratislava bude mať do činenia s vicemajsterkami z Michaloviec. Úradujúci slovenský majster v hádzanej žien HK Slovan Duslo Šaľa vykročí za obhajobou vlaňajšieho zisku trofeje Slovenského pohára štvrťfinálovým súbojom v Nových Zámkoch s miestnym prvoligovým HKŽ.

Hrať sa bude iba na jeden víťazný duel, ktorého víťaz postúpi

na finálový turnaj do Banskej Bystrice (3.-4. decembra).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.