Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

HÁDZANÁ / Michalovce majú šancu na reparát, v rámci 9. kola

Sportnet|Publikované 5. dec 2005 o 23:00

WHIL zavítajú do Šale...Jaroslav ČÚRNYMichalovce Ani sa veriť nechce, ako markantne sa v nedeľu vo finále Slovenského pohára žien opakovala

WHIL zavítajú do Šale...

Jaroslav ČÚRNY

Michalovce Ani sa veriť nechce, ako markantne sa v nedeľu vo finále Slovenského pohára žien opakovala história spred vyše 30 mesiacov. Ako je známe, úradujúci majster a obhajca vlaňajšieho prvenstva Duslo Šaľa porazil až po veľmi tuhom boji Michalovce 27:26 (13:13). Suverén medzi slovenskými i českými sedmičkami získal trofej Slovenského pohára už po deviaty raz, z tohto tretíkrát za sebou. Zaujímavé je, že naposledy víťaznú hegemóniu Dusla prerušili v júni 2003 práve Michalovce, ktoré vtedy v domácom prostredí takisto po veľmi napínavom súboji zdolali akurát Šaľu. A hádajte po akom výsledku? Nech vás to neprekvapí, ale zrodil sa rovnaký rezultát ako v nedeľu, čiže 27:26... Vtedajší premiérový a doposiaľ jediný triumf vtedajšieho Zekonu PSJ Chemkostavu v Slovenskom si na palubovke z dnešných kádrov odbili akurát, na šalianskej strane brankárka Kodayová Némethová a trénerka Braunová, na michalovskej brankárka Krajcárová a Jenčíková, Tóthová, Kalaninová a Dittelová. Špeciálnym prípadom je súčasná hráčka Dusla Martina Halásová, ktorá vtedy nastúpila za Michalovce, no bol to jej posledný zápas v drese Zekonu a odvtedy hráva za Šaľu. Odhliadnuc od spomienok, je potrebné skonštatovať, že takto blízko k porážke Dusla Michalovčanky už dávno nemali. Priznal to aj tréner Iuventy Dušan Daniš. "Najmä v druhom polčase sme diktovali tempo. Žiaľ, osem minút pred koncom, keď sme viedli o 3 góly, sme sa splašili a nezvládli sme záver zápasu. Naše spojky urýchľovali streľbu, strácali loptu, a tým sme sa pripravili o víťazstvo," povedal D. Daniš. Jeho trénerska kolegyňa Darina Braunová bola o poznanie spokojnejšia. "Moje dievčatá urobili v

prvom polčase dosť veľa technických chýb a zahodili mnoho šancí. Nevyužili sme možnosť vzdialiť sa súperovi na väčší rozdiel. Druhý polčas sme znova začali zle, nepremenili sme kopu príležitostí, ale zápas sa hrá 60 minút a v závere sme zabrali. Nadmieru nám zachytala Fabiánová. Hrali sme proti kvalitnému súperovi, rozhodlo to, že sme bojovali celých 60 minút," doplnil trénerka víťazného celku.

Michalovce majú šancu na reparát už v sobotu, pretože v stretnutí najbližšieho deviateho kola spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) zavítajú práve na palubovku šalianskeho Dusla...