Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Hádzaná, kval. ME: Slovenky deklasovali Fínsko a priblížili sa k postupu

TASR|Publikované 25. nov 2005 o 20:07

Lagos 25. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky potvrdili v piatok na turnaji 2. skupiny I. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy v portugalskom Lagose ...

Lagos 25. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky potvrdili v piatok na turnaji 2. skupiny I. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy v portugalskom Lagose v dueli s Fínskom úlohu favoritiek a po jednoznačnom víťazstve 40:10 si do tabuľky pripísali ďalšie dva body.

Na konte majú po troch zápasoch 5 bodov a už v sobotu môžu rozhodnúť o svojom postupe do jarnej vyraďovacej fázy, ak sa im podarí zdolať Azerbajdžan (18.30). Zverenky trénera Tomáša Kuťku sú navyše stále aj v hre o prvú priečku tabuľky, ktorá pred žrebovaním play off zaručuje výhodnejšie postavenie v koši nasadených tímov.

Súboj s najslabším zástupcom severskej hádzanej patril od úvodných minút Slovenkám, ktoré svoje kvality dokazovali na oboch stranách palubovky a už do polčasu si vypracovali pätnásťgólový náskok, pričom súperkám dovolili skórovať iba štyrikrát. V nasadenom tempe nepoľavili ani po obrátke a Fínkam uštedrili debakel o 30 gólov. Tréner Kuťka pritom nechal v hľadisku odpočívať spojku Oborilovú a brankárku Sůkalovú a iba z lavičky celý duel odsledovali kanonierka Tóthová a gólmanka Gubová. Na palubovke sa však vystriedali všetky ostatné hráčky, pričom okrem vynikajúco chytajúcej Končekovej odohrala celých 60 minút iba najlepšia slovenská strelkyňa Katarína Dubajová.

"Tento zápas do bodky splnil to, čo sme od neho očakávali. Vstupvali sme do neho s taktickým zámerom dostať čo najmenej gólov a to sa nám aj podarilo. Pochváliť chcem za nasadenie všetky hráčky, rozhodujúci bude však až sobotňajší duel s Azerbajdžanom," spokojne konštatoval po zápase slovenský kouč.

I. fáza kvalifikácie ME 2006, 2. skupina, 3. deň:

SR - Fínsko 40:10 (19:4)

Zostava a góly SR: Končeková - Uhráková 2, Caltíková 4, Beňušková, Školková, Mravíková 4, Szabová 4, Tobiášová 4, Dubajová 11/4, Fábryová 4, Halásová 3, Stuparičová 4. Najviac gólov Fínska: Koskelová 5, vylúčenia: 1:2, 7m hody: 4/4 - 1/0, rozhodcovia: Holierhoeková, Van Dijková (obe Hol.), 200 divákov.