Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Hádaná: Boss rumunskeho Savinesti chce na protest predať zápasy

TASR|24. mar 2003 o 14:19

Bukurešť 24. marca (TASR) - Majiteľ rumunského hádzanárskeho klubu Fibrex Nylon Savinesti Petru Paleu chce predať výsledky ligových zápasov svojho tímu ...

Bukurešť 24. marca (TASR) - Majiteľ rumunského hádzanárskeho klubu Fibrex Nylon Savinesti Petru Paleu chce predať výsledky ligových zápasov svojho tímu na protest proti podobných praktikám, ktoré vládnu v tamojšom futbale.

"Oznámim všetkým klubom s ktorými budeme hrať, že zápasy predám. Ak sa tieto veci môžu diať vo futbale, prečo by to tak nemohlo byť v hádzanej," oznámil bizarný plán Paleu po víťazstve 33:26 nad Dinamom Bukurešť, ktoré jeho klubu prakticky zabezpečil ligový titul.

Rumunsky ligový futbal preslávili v minulej dekáde korupčné škandály, násilie. Vedenie futbalovej federácie síce pripustilo problémy, napriek kritike médií i zahraničných legionárov však pre ich riešenie neurobilo žiadne zásadné kroky.

"Čakám na ponuky. Ale musia stáť za to, pretože potrebujem kúpiť dobrého brankára a jedno ľavé krídlo. Chceme totiž uspieť v zápasoch Ligy majstrov," dodal hádzanársky boss.

Súvisiace články