Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hackl sa necíti byť v optimálej forme

TASR|Publikované 5. feb 2006 o 15:42

Cesana 5. februára (TASR) - Nemecká sánkarská legenda a trojnásobný olympijský šampión Georg Hackl si pred blížiacimi sa ZOH v Turíne, ktoré preň budú ...

Cesana 5. februára (TASR) - Nemecká sánkarská legenda a trojnásobný olympijský šampión Georg Hackl si pred blížiacimi sa ZOH v Turíne, ktoré preň budú už šiestymi, veľké šance nedáva.

Podľa tridsaťdeväťročného Hackla za tým treba hľadať len súčasnú formu. "Moja kondícia nie je perfektná," povedal. Trojnásobný svetový šampión podstúpil v lete minulého roka operáciu chrbtice, neskôr mal problémy s rukou a január preležal s ťažkou chrípkou, pre ktorú sa nemohol zúčastniť na ME vo Winterbergu.

Hackl je jediným športovcom z radov jednotlivcov, ktorému sa podarilo získať olympijskú medailu na piatich hrách v rade. Prvé striebro si odniesol v roku 1988 z Calgary, neskôr nasledovali tri zlaté kovy a na posledných ZOH v Salt Lake City opäť striebro. Napriek rôznym zdravotným prekážkam chce ale Hackl ukončiť úspešnú kariéru so cťou. "Mojím cieľom je zajazdiť čo najrýchlejšie," dodal.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.