Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Haborák sa teší na súťaž v Olympii, lebo má rád bližší kontakt s ľuďmi

TASR|12. aug 2004 o 10:14

Bratislava 12. augusta (TASR) - Guliarska súťaž na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach (13. - 29. augusta) bude prebiehať v stredu 18. augusta na antickom ...

Bratislava 12. augusta (TASR) - Guliarska súťaž na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach (13. - 29. augusta) bude prebiehať v stredu 18. augusta na antickom štadióne v Olympii. Čerstvý slovenský rekordér Milan Haborák (20,87) má pred meraním síl v takomto unikátnom prostredí slávneho antického športoviska len tie dobré pocity.

"Jednoznačne je to česť. Je to pocta," zdôraznil 31-ročný rodák z Prešova. "Ja si myslím, že na štadióne, kde súčasne prebieha niekoľko ďalších finálových disciplín, ťažko možno roztlieskať a získať na svoju stranu divákov. Tam to bude iné. Tam budeme iba my sami," pokračoval zverenec Jozefa Hanušovského. "Takáto možnosť môže pozitívne vplývať na výkonnosť atlétov. Ja osobne mám rád bližší kontakt s divákmi, čo je na veľkých štadiónoch a najmä na olympijskom štadióne úplne nemožné. V Olympii to bude zvláštna súťaž aj preto, že to bude spojenie histórie športu so súčasnosťou," pripomenul pretekár AŠK Dukla Banská Bystrica.

Ako Haborák ďalej uviedol, ak sa dostane do finále, počas jedného dňa urobí prakticky tri tréningové jednotky. "Nie je to síce celkom tak, ale bude to určite namáhavé. Určite by som bol nespokojný, keby som do Atén cestoval iba na tri pokusy," povedal slovenský reprezentant, ktorý na olympiáde pred štyrmi rokmi v Sydney bol s výkonom 19,06 m jedenásty. "Preto mojím cieľom je jednoznačne postúpiť do finále a v ňom skončiť vyššie ako pred štyrmi rokmi. Jedenásty vo finále olympiády som už bol. Preto sa poteším každému lepšiemu miestu," konštatoval trojnásobný najlepší atlét Slovenska, ktorý na MS 2003 obsadil 13. miesto (19,95 m) a na ME 2002 výkonom 19,40 m uzatváral prvú desiatku najlepších guliarov starého kontinentu.

Súvisiace články