Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Habal: Po druhom góle zo mňa vytiekli nervy

Košický gólman túžil po čistom konte. Vladislava Habala mrzelo, že oň prišiel, ale potešila ho vysoká výhra. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 4. dec 2017 o 23:00

Hokejisti HC Košice z posledných ôsmich zápasov vyhrali sedem.

Košickí hokejisti zmietli doma Nitru : fotogaléria

4.12.2017

KOŠICE. Hokejisti HC Košice sú pred druhou reprezentačnou prestávkou na víťaznej vlne. Triumfom nad Nitrou 7:2 si pripísali už štvrtú výhru v rade. Z posledných ôsmich zápasov vyhrali sedem.

V dobrej forme (odhliadnuc od zápasu v B. Bystrici) chytá Vladislav Habal, ktorý siahal proti Nitre na čisté konto, no v záverečnej tretine dvakrát inkasoval.

Napriek jednoznačnej výhre oceliarov mala Nitra v priebehu zápasu veľa šancí, ktoré s prehľadom zneškodnil košický gólman.

„Myslím si, že výsledok nezodpovedá predvedenej hre. Nitra hrala výborne, mali niekoľko dobrých príležitostí. Nám to ale v útoku padalo a určite sme potešili oko diváka. Hrozne ma mrzí záver zápasu, kedy sme hrali viac ležérne v obrane a padli im dva góly. My sme však podali veľmi dobrý výkon a dôležité je, že sme získali tri body,“ povedal Vladislav Habal.

Musel sa nejako uvoľniť

Český brankár chytil proti Nitre 35 z 37 striel a skvelý výkon podal aj v Trenčíne, kde kryl 32 z 34 streleckých pokusov a Košičania vyhrali 3:2 po predĺžení.

„Proti Nitre sa mi chytalo výborne, mali veľa striel, takže som bol neustále v pohybe. Podobné to bolo aj v Trenčíne,“ uviedol Habal.

Na margo dvoch inkasovaných gólov proti Nitre dodal: „V prvom prípade sa dostal hráč Nitry do samostatného úniku a v tom druhom som mal pocit, že to hráč predo mnou buď tečoval, alebo mi hokejkou zrazil lapačku dolu, takže som to premáchol. Musíme sa s trénerom pozrieť na video a rozoberieme si to.“

Po druhom góle sa gólman Košíc nahneval a hokejkou tresol po bránkovej konštrukcii, čím dal najavo svoju frustráciu z vypusteného záveru.

„Boli tam jednoducho dve zbytočné chyby a po tom druhom góle už zo mňa vytiekli nervy a musel som sa nejako uvoľniť. Celkovo sme ale podali výborný kolektívny výkon a s výsledkom i predvedenou hrou môžeme byť spokojní,“ skonštatoval Habal.

Sviatky strávi len s manželkou a dcérkou

Oceliari dali v posledných štyroch zápasoch 22 gólov a ich forma ku koncu roka výrazne stúpa.

„Myslím si, že všetci pochopili systém, ktorý chceme hrať. Začali sme navyše voziť body aj zo súperových klzísk, kde podávame omnoho lepšie výkony. Teraz potrebujeme pred pauzou doviezť čo najviac bodov zo Zvolena, aby sme im trochu utiekli a potom už dobre zregenerujeme a pripravíme sa na sviatky.“

Počas Vianoc nedovolí nabitý program hráčom vycestovať za rodinami a tak strávia najkrajšie sviatky v roku v podobnom duchu ako počas sezóny.

„Ja osobne budem sviatky tráviť s manželkou a dcérkou. Keďže sa hrá každý druhý deň, nie je šanca navštíviť rodinu. Budeme mať ledva čas a priestor na nejakú vianočnú náladu. Budeme sa predovšetkým sústrediť na hokej.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.