Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Gymnmastika: Ruský olympijský výbor protestuje u Roggeho

TASR|24. aug 2004 o 23:00

Atény (TASR) - Ruský olympijský výbor na čele so svojím prezidentom Leonidom Ťagačevom sa v utorok obrátil na prezidenta Medzinárodného olympijského výboru ...

Atény (TASR) - Ruský olympijský výbor na čele so svojím prezidentom Leonidom Ťagačevom sa v utorok obrátil na prezidenta Medzinárodného olympijského výboru MOV Jacquesa Roggeho s ostrým protestom proti subjektívnemu rozhodovaniu rozhodcov v prípade ruského gymnastu Alexeja Nemova v pondelkovom cvičení na hrazde, ktorý získal od rozhodcov diskutabilne nízke bodové ohodnotenie a napokon skončil na 5. mieste.

"Bol to očividný príklad subjektívneho rozhodovania a my už nemôžme mlčať," povedala predstaviteľka ROC Tatiana Brilliantovová. V liste pre prezidenta MOV Roggeho podpísanom Ťagačevom sa píše: "Podľa nášho pohľadu je systém rozhodovania v gymnastických súťažiach Medzinárodnej gymnastickej federácie veľkou hanbou svetového športu a olympijských hier. Sme pripravení obhajovať záujmy ruských športovcov, rovnako ako ďalšie národné olympijské výbory."

Súvisiace články