Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Gymnastika: Podľa Arkajeva treba konečne zastaviť "rozhodcovskú mafiu"

TASR|25. aug 2004 o 16:21

Moskva 25. augusta (TASR) - Prezident Ruskej gymnastickej federácie Leonid Arkajev sa po škandalóznych bodových hodnoteniach rozhodcov dožaduje radikálnych ...

Moskva 25. augusta (TASR) - Prezident Ruskej gymnastickej federácie Leonid Arkajev sa po škandalóznych bodových hodnoteniach rozhodcov dožaduje radikálnych reforiem v športovej gymnastike. Podľa jeho slov poškodení gymnasti neúspešne bojujú na OH 2004 v Aténach proti "rozhodcovskej mafii".

"Rozhodcovská mafia ovláda športovú gymnastiku, treba si naliať čistého vína. Na hrazde predviedol Nemov šesť manévrov, zatiaľčo Američan Paul Hamm iba jeden za celé svoje vystúpenie. Iba slepý človek tak nemohol vidieť, kto z nich bol lepší. Čo sme však namiesto toho videli? Američan dostal známku 9,812 boda, čo je neadekvátne jeho vystúpeniu. Možno by som nemal používať takéto tvrdé slová, no už o pomeroch v gymnastike nechcem mlčať. Musíme začať bojovať voči neduhom a neférovosti zo strany rozhodcov," domnieva sa Arkajev, ktorý svoje názory predostrel ruskému denníku Sovietsky Sport.

Ruský reprezentant Alexej Nemov vo svojom finálovom vystúpení na hrazde na Hrách XXVIII. olympiády predviedol niekoľko úžasných momentov, no napokon neobjektívne bodové ohodnotenie rozhodcov vynieslo držiteľovi dvanástich olympijských medailí len piatu priečku. "Sexi Alexeja" podporili aj diváci, ktorí mohutným piskotom patriaci rozhodcom prejavili náklonnosť Alexejovi Nemovovi, no ruský reprezentant sa dočkal len kozmetickej úpravy svojej známky.

Súvisiace články