Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Gymnastika: Kórejčania nevzdávajú boj o zlato, obrátia sa na CAS

TASR|22. aug 2004 o 10:40

Atény 21. augusta (TASR) - Kórejskí funkcionári sa v gymnastickej kauze, v ktorej rozhodcovia údajne neprávom poškodili ich športovcov, obrátia na Športový ...

Atény 21. augusta (TASR) - Kórejskí funkcionári sa v gymnastickej kauze, v ktorej rozhodcovia údajne neprávom poškodili ich športovcov, obrátia na Športový arbitrážny súd (CAS).

Medzinárodná gymnastická federácia (FIG) po protestoch Kórejčanov už suspendovala trio rozhodcov, vrátane Američana, ktorí podhodnotili výkon bronzového medailistu Yanga Tae-younga na olympijských hrách v Aténach. "V nedeľu, najneskôr v pondelok odošleme náš protest na CAS. Naši právnici práve teraz pripravujú protestný list," povedal hovorca kórejskej výpravy. Podľa funkcionárov FIG sa už známky udelené odvolamými rozhodcami meniť nemôžu a víťazom zostáva Paul Hamm.

Hovorca CAS oznámil, že súd sa obvykle revíziou športových výsledkov nezaoberá: "Činnosť CAS je jasne vymedzená. Odmietame vstupovať do diskusií o hodnotení športovcov okrem prípadov podplácania. V prípade, že sa kauza ocitne pred súdom, budeme sa ňou zaoberať."

Súvisiace články