Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Gymnastika: Bulhar Jovčev s protestom u FIG neuspel

TASR|24. aug 2004 o 13:06

Atény 24. augusta (TASR) - Medzinárodná gymnastická federácia FIG v utorok zamietla protest bulharského reprezentanta Jordana Jovčeva, ktorý sa domáhal ...

Atény 24. augusta (TASR) - Medzinárodná gymnastická federácia FIG v utorok zamietla protest bulharského reprezentanta Jordana Jovčeva, ktorý sa domáhal revízie výsledkov v súťaži na kruhoch. Arbitri udelili zlatú medailu domácemu Grékovi Dimosthenisovi Tampakosovi, hoci ten zjavne zacvičil menej náročnú zostavu a dostal vyššie známky.

Grécko získalo vďaka Tampakosovi prvú zlatú medailu v kruhoch v histórii novodobých olympijských hier a od strieborného Bulhara ho delilo iba 0,012 bodu. Jovčev sa cítil "ožobráčený" výrokom rozhodcov a preto aj bulharská federácia podala protest, už druhý po funkcionároch Kórejskej republiky po viacboji mužov, keď arbitri podhodnotili výkon bronzového Yanga Tae-younga. FIG následne suspendovala troch rozhodcov, k revízii výsledkov však tiež nepristúpila.

"Povedali mi, že moje body sú v poriadku, no nemôžeme sa odvolať proti bodom niekoho iného, hoci tie v poriadku nie sú," citovala Jovčeva agentúra Reuters. Väčšinu gymnastickej svetovej rodiny, ako i pozorovateľov a divákov v hale, výrok rozhodcov bezprostredne po súťaži prekvapil.

Súvisiace články