Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Gulbis nemá doma kde trénovať, všetko je obsadené

SITA|1. jún 2008 o 19:01

PARÍŽ 1. júna (SITA, AP) - Ešte nie 20-ročný Lotyš Ernests Gulbis čím ďalej, tým viac prekvapuje tenisový svet. Po minuloročnom postupe do osemfinále US Open v New Yorku sa tentoraz nadýchol pre spanilú ...

PARÍŽ 1. júna (SITA, AP) - Ešte nie 20-ročný Lotyš Ernests Gulbis čím ďalej, tým viac prekvapuje tenisový svet. Po minuloročnom postupe do osemfinále US Open v New Yorku sa tentoraz nadýchol pre spanilú jazdu na parížskej antuke v areáli Rolanda Garrosa. Rodák z Rigy si v nedeľňajšom osemfinále dvojhry poradil s domácim matadorom Michaelom Llodrom 6:4, 7:6 (4), 6:3 a po prvý raz v kariére si na turnaji veľkej štvorky zahrá o postup do semifinále. Gulbisovi patrí v súčasnosti až 80. priečka v dlhodobom renkingu ATP Entry, to mu však neprekážalo v tom, že pri Boulonskom lesíku vyradil v tomto roku už aj siedmeho nasadeného Američana Jamesa Blaka. "Som šťastný, ale určite teraz nebudem skákať od radosti a robiť šialené kúsky. Uľavilo sa mi, to áno, ale čaká ma ďalší zápas," okomentoval realisticky svoj úspech 19-ročný Lotyš.

Práve Gulbis lanským postupom do osemfinále spôsobil vo svojej pobaltskej krajine menšiu tenisovú revolúciu. Lotyši sa už okrem futbalu a basketbalu začínajú vážnejšie zaujímať aj o tenis. "Kurty sú odvtedy v plnej permanencii, ľudia hrajú oveľa viac tenis. Keď prídem domov, ani nemám kde trénovať. Všetko je dlhodobo rezervované," posťažoval sa Gulbis.

Mladý Lotyš s detskou tvárou trénoval v minulosti spoločne aj so svojím súčasným štvrťfinálovým súperom Srbom Novakom Djokovičom v akadémii Nikiho Piliča v Mníchove. Dlho sa nevedel na najpomalšom povrchu výraznejšie presadiť, až prišiel tento postup medzi najlepších osem na najcennejšej antuke na svete. "Pred rokom som hral na antuke ako hlupák. Chcel som zabíjať víťazné údery, kedykoľvek sa mi naskytla príležitosť. Teraz som sa poučil a svoju hru trošku pozmenil. Som trpezlivejší a v úderoch presnejší," dodal Gulbis.


Súvisiace články