Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Guiness Cup má nového a nečakaného víťaza

Sportnet|Publikované 29. dec 2006 o 00:00

Košice - Ak sme v pozvánke pre priaznivcov malého futbalu prognostikovali zvýšený záujem o skalp vlaňajšieho víťaza, nemýlili sme sa. Bývalý kolektív

Paula Baru tentoraz štartujúceho pod novým názvom Salaš Pereš to počas vianočných sviatkov v Infiniti Aréne nemal ľahké a nakoniec svoje vlaňajšie prvenstvo neobhájil na Guiness Cupu neobhájil.

Palubovka starej športovej haly predstavila 16 tímov a tie sa veru medzi sebou "nemojkali". O niečo kvalitnejšia B-skupina splodila semifinalistov Salaš Barca a Krčma Villa Regia, no oba tieto kolektívy pohoreli na najlepších zo skupina A - Celtic Irish Pub a ŠK Športhala. Je treba uznať, že išlo o tesný postup do finále, keď Celtic zdolal krčmárov iba 3:2 a ŠK Športhala postúpila dokonca až po penaltovom rozstrele po predchádzajúcej remíze 0:0. V súboji o 3. miesto dominovali hráči Villa Regie, keď sa im podaril revanš za prehru v skupine a výhrou 4:2 si vybojovali aj zaujímavú finančnú odmenu. Súboj najlepších dlho potvrdzoval suverenitu favorita a zdalo sa, že Celtic dosiahne na celkové prvenstvo. No mladíci zo Športhaly im v závere pripravili šok a razantne otočili z 0:1 na konečných 3:1. Takmer plné hľadisko ocenilo majstrovstvo sálovkárov okolo populárneho Floriho Horňáka dlhotvajúcim potleskom, ktorým prehlušili aj záverečný gong. Putovný pohár i najvyššie finančné ocenenie si z rúk organizátorov Milana Nárožného a Mikuláša Joneca si teda prevzali noví králi sviatočného turnaja. Najväčšia hviezda 3. ročníka vianočných zápolení, hráč nórskeho i slovenského majstra v roku 2006, Marek Sapara, ktorý určite nesklamal a potešil futbalových fajnšmekrov nejednou lahôdkou a obliekajúci dres Salaša Pereš, na záver podujatia povedal: "Veľmi rád sa zúčastňujem na týchto meraniach síl. Aj keď ide iba o spestrenie Vianočných sviatkov, vždy ide aj o prestíž. Samozrejme, že moje mužstvo chcelo i tentoraz zvíťaziť, no mrzí ma a zároveň nechápem, že sa medzi skutočnými fanúšikmi sálového futbalu našlo aj malé množstvo jedincov, ktorí sa prišli "odbaviť" na našom prípadnom nezdare. Pritom v mužstve sme boli viacerí, ktorí sme pricestovali zďaleka a našou jedinou snahou bolo potešiť priaznivcov a pripomenúť im, že aj keď si na chlebík zarábame v zahraničí, nikdy nezabudneme odkiaľ sme do futbalového sveta vyleteli. Naozaj nešlo o víťazstvo za každú cenu, a tak by to mali všetci chápať. Už zajtra letím do Trodheimu, kde mi začína príprava, no už teraz sa teším na ďalší ročník."

Príjemným prekvapením a nakoniec aj oceneným kolektívom za najväčší skok v celkovej klasifikácii sa stali majstri mokrej lopty okolo pólistu Karola Baču Cassovia Waterpolo. Tí zabávali publikum nielen nacvičenými choreografiami a humornými skečmi po každom dosiahnutom úspechu, ale vo svojom treťom účinkovaní si zaknihovali aj historické prvé body za jedno víťazstvo i remízu.

Z výsledkov - semifinále: Celtic Irish Pub - Krčma Villa Regia 3:2, ŠK Športhala - Salaš Pereš 0:0 na pen. 6:5, o 3. miesto: Krčma Villa Regia - Salaš Pereš 4:2, finále: Celtic Irish Pub - ŠK Športhala 1:3. Najlepší jednotlivci - brankár: Pavol Šteliar, strelec: Ľubomír Maďarík (obaja Celtic), hráč: Peter Kozák (Športhala).

Súvisiace články