Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Guerina a Weighta uviedli do Siene slávy

Bill Guerin. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. dec 2013 o 08:07

Cindy Curleyová bola jednou z priekopníčok amerického ženského hokeja. Americká hokejová Sieň slávy má piatich nových členov.

COLORADO SPRINGS. Novými členmi americkej hokejovej Siene slávy sa v pondelok oficiálne na slávnostnej ceremónii stali Cindy Curleyová, Bill Guerin, Peter Karmanos ml., Ron Mason a Doug Weight.

Najznámejšími v hokejovom svete sú Guerin a Weight, ktorí sú dlhoročnými priateľmi a majú za sebou bohatú kariéru v NHL.

Štyridsaťdvaročný Guerin ukončil aktívnu hráčsku kariéru v roku 2012 po osemnástich sezónach v kluboch New Jersey Devils, Edmonton Oilers, Boston Bruins, Dallas Stars, St. Louis Blues, San Jose Sharks, New York Islanders a Pittsburgh Penguins.

Na svojom konte má Stanleyho pohár z rokov 1995 a 2009. V NHL odohral v základnej časti 1263 duelov s bilanciou 429 gólov a 427 asistencií, v play-off pridal 140 zápasov.

Podobne ako Guerin aj Doug Weight bol v minulosti vynikajúcom útočníkom. Dnes 42-ročný Američan hrával v rokoch 1991 až 2011 za šesť klubov, naposledy za New York Islanders. V profilige absolvoval 1238 stretnutí, vo vyraďovacej časti ďalších 97 zápasov.

Cindy Curleyová bola jednou z priekopníčok amerického ženského hokeja, nechýbala na premiérovom ženskom svetovom šampionáte v roku 1990 a jej 23 kanadských bodov za 11 gólov a 12 asistencií v piatich dueloch je stále maximom v produktivite na jednom turnaji MS.

Peter Karmanos je majiteľ a výkonný riaditeľ klubu NHL Carolina Hurricanes, Ron Mason pôsobí už 36 sezón ako tréner v univerzitnej súťaži NCAA.

Cenu Lestera Patricka za služby pre hokej dostal dlhoročný novinár USA Today Kevin Allen.

Súvisiace články