Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Guerin zranil Štefana do tváre a suspendovali ho na tri zápasy

TASR|9. okt 2001 o 11:24

Boston 8. októbra (TASR) - Útočník hokejového klubu NHL Boston Bruins Bill Guerin inkasoval od vedenia ligy trojzápasový trest za úder hokejkou do tváre ...

Boston 8. októbra (TASR) - Útočník hokejového klubu NHL Boston Bruins Bill Guerin inkasoval od vedenia ligy trojzápasový trest za úder hokejkou do tváre Čecha Patrika Štefana z Atlanty Trashers.

Štefan utrpel fraktúru lícnej kosti a musel sa podrobiť chirurgickej operácii. Zranené miesto museli lekári draftovej jednotke z roku 1999 zceliť platničkou a šiestimi skrutkami a Atlante bude chýbať 4 až 6 týždňov. Guerinov zákrok prišiel na začiatku tretej tretiny sobotňajšieho stretnutia, ktoré vyhral Boston 4:3 po predĺžení. Štefan získal stratený puk, no hokejka hráča Bruins pri strete spôsobila Čechovi zlomeninu lícnej kosti. Hoci Guerin za neúmyselný úder neinkasoval v tomto zápase žiadny trest, po stretnutí prišlo k dodatočnej suspendácii.

"Udrel som ho hokejkou do tváre a navyše som ho nepríjemne zranil, takže som rád, že som neinkasoval vyšší trest. Bola to však nešťastná náhoda a hokejku som nemal veľmi vysoko," povedal Guerin počas pondeľnajšieho zápase Boston - Washington sediac na tribúne.

"Guerinov zákrok bol neúmyselný, no spôsobil hokejkou súperovi v tvári vážne zranenie," povedal viceprezident NHL Colin Campbell. Podľa pravidiel kolektívnej dohody stratí Guerin na plate 78.865 dolárov a na ďalší ligový zápas bude môcť nastúpiť až 16. októbra proti Phoenixu.