Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Guerin s druhou najvyššou sumou z arbitráže, rekord drží LeClair

TASR|9. aug 2001 o 12:13

Toronto 9. augusta (TASR) - Americký hokejista Bill Guerin zarobí v najbližšej sezóne 5,1 milióna. Rozhodnutie arbitrážnej komisie v kanadskom Toronte o výške Guerinovej sumy za jeden ročník príliš nepotešilo vedenie jeho Bostonu Bruins

, ktorí plánovali do budúcnosti úsporné opatrenia. Výška budúceho Guerinovho zárobku je druhou najvyššou, ktorá kedy vzišla z takéhoto súdneho procesu. Rekord drží útočník Philadelphie Flyers John LeClair, ktorého vlani hlavný arbiter odmenil 7 miliónmi.

Výsledok arbitráže sa verejnosť dozvedela až takmer s týždňovým meškaním, hoci "ortieľ" by mal arbiter vysloviť vždy 48 hodín po skončení vypočúvania oboch strán. S rozhodnutím však nakoniec môže byť spokojný predovšetkým Guerin, ktorý sa v Toronte domáhal 6 miliónov za sezónu, jeho klub sa snažil sudcov presvedčiť, že si zaslúži iba polovicu.

"Samozrejme, že som bol nervózny, no nakoniec to nebolo až také zlé, ako som očakával," povedal reprezentačný krídelník USA, ktorý vlani zinkasoval 3,2 mil. dolárov.

Súvisiace články