Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Guccione a Fergusonová s voľnými kartami na Australian Open

SITA|Publikované 5. jan 2007 o 11:08

MELBOURNE 5. januára (SITA) - Organizátori blížiaceho sa úvodného grandslamového turnaja tenisovej sezóny Australian Open (15.-28. januára) najnovšie udelili voľné karty domácim hráčom Chrisovi Guccionemu ...

MELBOURNE 5. januára (SITA) - Organizátori blížiaceho sa úvodného grandslamového turnaja tenisovej sezóny Australian Open (15.-28. januára) najnovšie udelili voľné karty domácim hráčom Chrisovi Guccionemu a Sophii Fergusonovej. Dvadsaťjedenročný dlháň (200 cm), ktorý je rodákom práve z Melbourne, ako 153. hráč na aktuálnom rebríčku ATP Entry od Silvestra v Adelaide postupne zdolal Amera Delica (USA), Benjamina Beckera (Nem.), Arnauda Clémenta (Fr.) a v piatkovom štvrťfinále druhého nasadeného Francúza Richarda Gasqueta. Vlani vyhral challengerové turnaje v ekvádorskom Quite a kolumbijskom Medelline a v Davisovom pohári zdolal Bielorusa Maxa Mirného. Na Australian Open zatiaľ pri troch vystúpeniach v hlavnej súťaži vyhral jeden zápas, a to ešte v roku 2004 s krajanom Alunom Jonesom. Vlani prehral v 1. kole s Chorvátom Ivanom Ljubičičom. Devätnásťročná Fergusonová, 184. na rebríčku WTA Tour, v 1. kole v Gold Coast zdolala Japonku Ai Sugijamovú a potom podľahla krajanke Samanthe Stosurovej. V hlavnej súťaži na Australian Open rovnako ako Guccione zatiaľ zaznamenala jeden úspech. Predvlani zdolala Španielku Nuriu Llagosterovú-Vivesovú, potom však vypadla s Naďou Petrovovou a táto Ruska sa minulý rok stala jej osudom už v 1. kole.

Už predtým v rámci reciprocity medzi "protinožcami" a Americkou tenisovou asociáciou, resp. Francúzskou tenisovou federáciou dostali voľné karty Sam Querrey a Madison Brengleová resp. Jo-Wilfried Tsonga a Julia Fedossovová. Subjekt Tennis Australia ešte disponuje dvoma "wild cards" pre mužov i ženy - hostiteľov. V mužskej kategórii sú po zranení Marka Philippoussisa hlavnými kandidátmi na ich získanie jeho náhradník na Hopmanovom pohári Nathan Healey, premožiteľ Dominika Hrbatého z Adelaide Peter Luczak a veterán Wayne Arthurs.


Súvisiace články