Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Guba je rád, že sa s Prešovom lúčil víťazne

Dávid Guba. Veľmi sa chcel s Tatranom rozlúčiť gólovo, ale nevyšlo mu to. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 3. dec 2012 o 23:00

V priebehu jesene si neraz futbalisti Tatrana Prešov ťažkali na nedostatok šťasteny v koncovke.

V priebehu jesene si neraz futbalisti Tatrana Prešov ťažkali na nedostatok šťasteny v koncovke. Na druhej strane tri vlastné góly, ktoré si strelili ich súperi, je solídna porcia. Otázku športového šťastia treba brať vždy relatívne. Napríklad v záverečnom stretnutí tohtoročnej edície proti Myjave síce kapitán Petráš nepremenil pokutový kop, ale i tak museli byť domáci ešte radšej, že sa rozhodca za stavu 1:0 zrejme trošku dlhšie než je únosné zamyslel nad tým, či situácia, keď sa lopta odrazila od Krajníkovej ruky v šestnástke, bola hodna penalty alebo nie.

PREŠOV. Určite ale žiadny sporný moment (bolo ich viac v neprospech jedného aj druhého tímu) by nemal byť zámienkou na polemiku, či sa zeleno–bieli dostali k bodom príliš jednoducho.

Aktivita bola zjavne na ich strane a sršala z nich túžba odčiniť aspoň sčasti tie príkoria, ktoré pripravili svojim fanúšikom v pomerne dlhom časovom úseku prvej časti Corgoň ligy.

Hostitelia boli živí, nešetrili krokom a nasadením. Znovu oprášili tie základné zbrane, bez ktorých sa vrcholový futbal nedá hrať.

Niekomu sa darilo viac, inému menej, ale i tí, ktorí čosi spackali, mali snahu presadiť sa, niečo vymyslieť, obstáť.

Napríklad Dávid Guba. Bol možno ešte viac motivovaný ako ostatní vzhľadom na to, že to bol pre neho možno navždy posledný duel vo farbách Tatrana.

Určite však v tomto ročníku, keďže v januári už bude zarezávať v Žiline, kam sa vyberie na hosťovanie. Jeho odchod bol výsledkom rokovania klubov vtedy, keď sa na východ pobral Zošák.

„Cítil som trošku i nostalgiu, predsa len v klube som od žiakov a každého poznám. Rozlúčky ale patria tiež k športu,“ uviedol 21-ročný útočník, ktorého sprevádzali v tomto roku príjemné, ale i nepríjemné (zranenie) momenty.

Ako proti Banskej Bystrici, tak aj proti Myjavčanom sa však v pozícii strelca nepresadil, hoci mal na to znovu dobré príležitosti.

„Zmaril mi to buď brankár Solnička alebo som sa unáhlil v zakončení. Nebyť toho, rozlúčka mohla byť ešte veselšia, ale nezúfam, lebo sme vyhrali.“

Už nevymýšľal, ale pálil

Na margo pôsobenia pod Dubňom hráč, ktorý reprezentoval aj v slovenskej dvadsaťjednotke, pripomenul, že účinkovať v špičkovom klube je preňho ako mladého hráča veľmi cenné.

„Budem sa snažiť urobiť dobré meno nielen sebe samému, ale i Tatranu. Rozhodne mienim výkonnostne napredovať.“

Medzi jeho slovami sa dalo vycítiť, že Dávid už pomýšľa na inú kvalitu tímu, kde v budúcnosti mieni zakotviť. Nepoprel možnosť, že sa na východe tak skoro neukáže.

„Niežeby som sa cítil zle v Prešove, ale návrat späť by už pre moje ambície bol trošku i krokom späť. A ja chcem ísť dopredu.“

Keď človek najviac chce, vtedy to neraz vyjde naopak. Proti Bystričanom skúšal kľučku na gólmana v tutovke, uplynulú sobotu sa zase rozhodol okamžite páliť, keď bol v blízkosti svätyne.

„Keď som príliš rozmýšľal, nevyšlo to, takže som sa spoľahol skôr na to, že zavriem oči a roztrhnem sieť. A videli ste, ani teraz to nesadlo ideálne. Čo už... A keď ešte Peťo Petráš nedal penaltu, bol som na infarkt. Našťastie sme to zvládli,“ priznal talentovaný hrotový hráč, ktorý naposledy skóroval ešte v pohárovom zápase v Kalinove, kde sa i nepríjemne zranil a vynechal niekoľko týždňov.

Postupne sa ale vrátil k svojej bývalej fazóne a tiež prispel k nátlakovej hre našich. „Taktika bola jasná, čím skôr skórovať a potom nepoľaviť. Na ťažkom teréne je malý náskok zradný, v našej lige sa nehrá ako v Reale či Barcelone, súper loptu odkopával. Pán Boh zaplať za výhru, hoci bola i tesná,“ dodal Dávid Guba, ktorý si na hrote naozaj rozumel s Marcinom.

„Som rád, že sme si ešte raz zahrali spolu, myslím si, že nám to zase celkom klapalo.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.