Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Gron sa zaskvel tromi bodmi, Bartečko pridal k prvému gólu aj asistenciu

TASR|25. sep 2001 o 18:07

New York 25. septembra (TASR) - V troch prípravných zápasoch NHL pred začiatkom novej sezóny sa predstavili traja Slováci

. Útočníci Stanislav Gron z New Jersey a Ľuboš Bartečko z Atlanty sa prezentovali aj bodmi (2+1, resp. 1+1), Gronov spoluhráč Bicek vyšiel naprázdno.

Gron najskôr v úvodnej tretine zápasu s New Yorkom Islanders asistoval pri góle Scotta Stevensa, potom zakončil presilovkovú akciu Tommyho Albelina a Josefa Boumedienna a hneď na začiatku druhej časti hry bratislavský odchovanec strelil po kombinácii Turnera Stevensona a Bobbyho Holíka aj víťazný gól stretnutia (6:5). Jeho slovenský spoluhráč Jiří Bicek sa prezentoval iba dvoma nepresnými strelami, jedným bodyčekom a jedným strateným pukom.

Ani gól a prihrávka na úspešnú strelu Tonyho Hrkaca z hokejky Ľuboša Bartečka nezabránili prvej prehre Atlanty v príprave na ľade Pittsburghu (3:5).

V zápase Washington - Boston (3:2) nastúpili Capitals bez troch najvýraznejších opôr tímu - brankára Olafa Kölziga a útočníkov Jaromíra Jágra a Petra Bondru.

Výsledky: Washington - Boston 3:2, Pittsburgh - Atlanta 3:5 (Bartečko za hostí 1+1), NY Islanders - New Jersey 5:6 (Gron za hostí 2+1)

br

Súvisiace články