Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Gron sa zaskvel dvoma gólmi

Sportnet|26. sep 2001 o 07:07

[b]NEW YORK [/b]– V troch pondelňajších prípravných zápasoch NHL pred začiatkom novej sezóny sa predstavili traja Slováci. Útočníci Stanislav Gron z New Jersey a Ľuboš Bartečko z Atlanty sa prezentovali dvoma bodmi (2+0, resp. 1+1), Gronov spoluhráč Bicek

NEW YORK – V troch pondelňajších prípravných zápasoch NHL pred začiatkom novej sezóny sa predstavili traja Slováci. Útočníci Stanislav Gron z New Jersey a Ľuboš Bartečko z Atlanty sa prezentovali dvoma bodmi (2+0, resp. 1+1), Gronov spoluhráč Bicek vyšiel naprázdno.

Gron najskôr v úvodnej tretine zápasu s New York Islanders zakončil akciu Tommyho Albelina a Josefa Boumedienna v presilovke a hneď na začiatku druhej časti hry bratislavský odchovanec strelil po prihrávkach Turnera Stevensona a Bobbyho Holíka víťazný gól stretnutia (6:5).

Ani gól a prihrávka na úspešnú strelu Tonyho Hrkaca z hokejky Ľuboša Bartečka nezabránili prvej prehre Atlanty v príprave na ľade Pittsburghu (3:5). V zápase Washington – Boston (3:2) nastúpili Capitals bez troch najvýraznejších opôr tímu – brankára Olafa Kölziga, útočníkov Jaromíra Jágra a Petra Bondru.

Výsledky: Washington – Boston 3:2, Pittsburgh – Atlanta 3:5 (Bartečko za hostí 1+1), N. Y. Islanders – New Jersey 5:6 (Gron za hostí 2+0). (tasr)

Súvisiace články