Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Gron praje Žiline predĺženie košickej série

Sportnet|Publikované 28. nov 2008 o 00:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skAj keď košickí hokejisti v tejto sezóne odohrali už 29 extraligových stretnutí, pri zvláštnom programe zápasov sa so

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Aj keď košickí hokejisti v tejto sezóne odohrali už 29 extraligových stretnutí, pri zvláštnom programe zápasov sa so Žilinou doposiaľ stretli len raz. Piateho októbra ju doma zdolali 5:2, Dnes sa s týmto súperom stretnú po druhý krát. V Steel Aréne sa súboj začína o 17:30.

KOŠICE. Od oceliarov sa očakáva zisk povinných bodov. Žilina v Košiciach bodovať nezvykne. Posledných 10 vystúpení na východe prehrala. Naposledy v Košiciach zvíťazila 2:0 ešte 23. decembra 2004, teda pred takmer štyrmi rokmi. Steel Arénu teda ešte nedobila. A Stanislav Gron, ktorý svojho času za Žilinu hrával verí, že sa tak nestane ani teraz, v stretnutí 23. kola.

"Dúfam, že Žilinčania tú sériu ešte potiahnu. Pred týždňom prišiel do Košíc s dlhou neúspešnou sériou Liptovský Mikuláš a vyhral. Verím, že sa to nezopakuje aj u Žiliny, hoci mi je jasné, že každá šnúra sa raz skončí. Len nech to nebude teraz," nahlas si zaželal center druhého košického útoku Stanislav Gron.

Budú sa viac snažiť

Stano hrával za Žilinu, rovnako ako jeho spoluhráči Lipovský či Húževka. V Žiline bol asistentom Anton Tomko. Vtedy stál po boku dnešného trénera vlkov Jána Šterbáka. Na strednom Slovensku pôsobia Javín, Droppa, Kontšek, Pleva, nie tak dávno obliekajúci dres Košíc. "Pre tých chlapcov, ktorí tu hrali je to iný zápas. V Košiciach sa budú viac snažiť. Aj ja, keď hrám v Žiline, tak tam nastupujem s inými pocitmi. Ale najpodstatnejšie je komu sa práve ako darí, kto svoje šance v danom zápase premení."

Vsadia na obranu

Ťažko predpokladať otvorenú partiu. Súperi chodia do Steel Arény predovšetkým brániť. "Naposledy tu Žilina vonkoncom nehrala zle. Aj v útoku bola nebezpečná. Je to naozaj, ako tak sledujem ich výsledky, nevyspytateľné mužstvo schopné vyhrať kdekoľvek. Isto vsadia na obranu, tak ako skoro všetci, čo prídu do Košíc. Skôr sa budú spoliehať na brejky. Je na nás, aby sme na sústredenú obranu našli recept. Veľmi dobré korčuľovanie, aktívny pohyb, dobrá kombinácia, to by mohli byť naše tromfy."

Prvé a posledné slovo

Gron mal v poslednom duely so Skalicou prvé i posledné slovo v stretnutí. V 2. minúte otváral účet a v 60. minúte podčiarkol druhým gólom víťazstvo 7:2. Okrem toho si pripísal aj dve asistencie. Po päťbodovom Hunovi bol druhou hviezdou zápasu. "Aj keby som tých bodov nazbieral menej, tak Rudovi Hunovi fandím. Teraz mu to gólovo sypalo, dal hetrik, ale je to hráč, ktorý dokáže skvele prihrať," chváli svoju dvojičku. Ak sa Hunovi s Gronom darí, pre súpera predstavujú veľké nebezpečenstvo.

Všetky tri Hunove góly padli pri presilovkách. V ich využívaní sú oceliari na druhom mieste za Martinom s vyše 20 percentnou úspešnosťou. "Konečne nám to v početnej výhode vychádzalo. Lebo mali sme viac stretnutí, v ktorých sme z presiloviek neťažili. Teraz sme častejšie strieľali a vychádzali nám kombinácie i dorážky," dodal s 30 bodmi štvrtý najproduktívnejší hráč Košíc, ktorý je s 18 gólmi najlepším strelcom mužstva.

Súvisiace články