Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Gron: Aj keby prišli Mongolci, tak by bolo plno

Sportnet|Publikované 21. dec 2008 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skPo sérii piatich prehier sa zverenci trénera Jána Filca dočkali víťazstva. V sobotu vo vypredanej Steel Aréne

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Po sérii piatich prehier sa zverenci trénera Jána Filca dočkali víťazstva. V sobotu vo vypredanej Steel Aréne slovenskí hokejisti zdolali Švajčiarsko 3:2.

KOŠICE. Pre kvarteto hráčov HC Košice (Gron, Huna, Miklík, Šterbák) bol sobotňajší súboj Slovenska so Švajčiarskom špecifický. Hrali predsa na domácom ľade. Útočník HC Stanislav Gron sa na víťazstve 3:2 podieľal dvoma gólovými prihrávkami. Najskôr v prvej tretine ideálne našiel Jiřího Biceka, no a tri sekundy pred koncom po jeho prihrávke zabezpečil víťazstvo Marcel Hossa. Grona sme po zápase požiadali o rozhovor.

Stano, vnímali ste súboj v Steel Aréne inak ako trebárs ten popradský?

"To chvenie pred týmto zápasom bolo určite väčšie. Tešil som sa na našich košických divákov. Ten zápas sme veľmi chceli vyhrať a som rád, že práve u nás doma nám to vyšlo."

Boli ste pri dvoch góloch. Ten prvý padol v oslabení po vašej ukážkovej spolupráci s Jirkom Bicekom...

"Už Jirkov pas na mňa bol veľmi pekný, našiel ma takou žabičkou. Cítil som, že v tej situácii bude lepšie prihrať, tak som mu to posunul. V Poprade nám to nevyšlo, ale v Košiciach áno. Lebo veľmi podobná bola aj jedna situácia v prvom zápase, no gól z nej nepadol."

Spomenuli ste si na staré časy, keď ste s Bicekom pôsobili v jednom tíme vo farme v zámorí?

"Od vtedy prešlo veľmi veľa času. Ale vieme, kto akým štýlom hrá. Práve z Ameriky. Som rád, že sme si sadli, to isté sa týka celého útoku s Rudom Hunom, ale aj našimi obrancami Šterbákom a Sersenom. O to ľahšie sa nám potom hralo."

Štvrtá formácia vonkoncom nebola "údržbárska"...

"Keď tých príležitostí na ľade dostanete viac, tak na tom poradí až tak nezáleží. Hrali sme si svoj hokej."

V samom závere stretnutia v Steel Aréne už vaše krídla išli striedať, vy ste sa na ľade zdržali dlhšie. Vlastne dobre, že to tak vypálilo.

"Nestriedal som, boli sme nasťahovaný v súperovom pásme, nakorčuľoval som si pred bránku, na druhý krát sa mi podarilo ten puk prihrať Marcelovi Hossovi. Videl som, že je úplne voľný, snažil som sa prihrať."

Pod Filcovim vedením až do vystúpenia v Košiciach reprezentácia prehrávala. Boli ste si vedomý toho, že po piatich prehrách sa už žiada víťazstvo?

"Pochopiteľne, že sme pociťovali zodpovednosť. Už do zápasu v Poprade sme išli s tým, že chceme byť úspešný. Mali sme to dobre rozohrané, ale nepremenili sme šance. Som rád, že aspoň v Košiciach nám to vyšlo."

Viacerí vaši reprezentační kolegovia podotkli, že vám závidia tú atmosféru v Steel Aréne, lebo vy ju poznáte aj z extraligy.

"Bolo to niečo perfektné, ale ja som na to zvyknutý. Košice sú hokejové mesto, tu príde fanúšik na hocakého súpera. Som veľmi rád, že aj chalani si to mohli užiť. Tu aj keby prišli Mongolci, tak by bolo plno. Tá atmosféra bola ako tradične perfektná."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.