Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Grman: Nebude sa hrať v rukavičkách

Sportnet|Publikované 6. mar 2009 o 00:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skŠtvrťfinálová séria pokračuje v Banskej BystriciŠtvrťfinálová séria medzi hokejistami Košíc a Banskej Bystrice sa

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Štvrťfinálová séria pokračuje v Banskej Bystrici

Štvrťfinálová séria medzi hokejistami Košíc a Banskej Bystrice sa sťahuje pod Urpín. Dnes a zajtra budú mať výhodu domáceho ľadu Banskobystričania. Prvé dve stretnutia v Steel Aréne vyhrali oceliari, na zápasy tak vedú 2:0.

KOŠICE. Do play-off vkročili hokejisti HC Košice dvoma víťazstvami. Nováčik z Banskej Bystrice im však dal poriadne zabrať. Bojovne naladený súper Košíc bude, hnaný svojimi divákmi, zaiste ešte nepríjemnejší. Dnešný zápas môže Bystricu vrátiť do série, v prípade víťazstva oceliarov bude mať favorit štyri postupové mečbaly.

"Ten zápas zaiste niečo naznačí. Ale som presvedčený, že aj keď ho vyhráme, tak domáci dajú všetko aj do štvrtého súboja. Pred domácim publikom sa budú chcieť vytiahnuť. Pre Bystricu je už táto séria udalosťou. Po rokoch sa vrátila do extraligy a prebojovala sa do play-off. Náš súper nám to neuľahčí, môžeme od neho očakávať len stopercentný výkon a taký by mal byť aj ten náš," vraví obranca HC Košice Michal Grman.

Rátajú sa víťazstvá

Po dvoch výhrach sú Košičania na polceste do semifinále. V domácom prostredí nezaváhali. "Splnili sme svoj cieľ, v Steel Aréne zvíťazili. S tým, že v sérii vedieme 2:0, sme spokojní. Nie však s našou hrou. Výkon bol slabší, na druhej strane v play-off sa rátajú výhry. Aj keď ich vydriete, ráta sa to. Len víťazstvá nám môžu otvoriť cestu k boju o titul."

Popracovať na disciplíne

Po prvých dvoch dueloch Michal priznáva, že v hernom prejave Košíc je čo zlepšovať. "Hlavne musíme popracovať na disciplíne. Nedopúšťať sa toľkých faulov, hrať oveľa zodpovednejšie," podotýka Grman, ktorý vie aj to, že súper mal až príliš veľa možností na skórovanie a ak by ponúknuté šance využíval lepšie, Košičanom by to život poriadne skomplikovalo. "Miro Lipovský chytal veľmi dobre, ale pri vyššej efektivite súperových strelcov by to mohlo dopadnúť všelijako. Musíme si na to dať pozor, lebo by sme na tom mohli pohorieť."

Sviatoční strelci

V úvode play-off sa o dva góly postaral Sýkora, po jednom dali Špelda či Grman. V listine strelcov boli teda aj sviatoční strelci. "Som rád, že tie góly prišli. Aj ten môj potešil. No budem ešte radšej, keď sa budú presadzovať spoluhráči, ktorí tie góly dávať vedia. Zatiaľ to tam nepadlo Rudovi Hunovi, či Michelovi Miklíkovi, ale ja verím, že aj oni sa strelecky chytia, lebo góly dávať vedia."

Barani z Banskej Bystrice doma zrejme nevyrukujú s vyčkávacou taktikou. Na domácom ľade sa zvyknú tlačiť k súperovej bránke a to by mohlo vyhovovať rýchlym košickým útočníkom. "V Bystrici som hral len raz. Vyhrali sme tam vtedy 7:2 a domáci boli bezzubí. V Steel Aréne nás potrápili viac, ako vtedy na svojom ľade. Na druhej strane už v tejto sezóne raz doma Košice zdolali 5:1. Naozaj neviem, čo asi od tohto súpera čakať."

Na ostrie noža

Isté je, že nováčik pôjde na doraz aj čo sa týka tvrdosti. Už v druhom štvrťfinálovom zápase naznačil, že vo svojom tíme má hráčov, ktorým nie sú cudzie vypäté situácie. "Iste sa nebude hrať v rukavičkách, skôr sa pôjde na ostrie noža. Domáci budú súboje dohrávať. Ale tak sa hrá v play*off. Možno dôjde aj k iskreniu, len sa nesmieme dať vyprovokovať. Tak, aby sme nedoplatili na vylúčenia."

Súvisiace články