Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Gretzky prenecháva zodpovednosť nastúpiť do kempu na samotných hráčov

TASR|8. aug 2001 o 13:31

Calgary 8. augusta (TASR)- Výkonný riaditeľ kanadského hokejového olympijského výberu pre ZOH 2002 v Salt Lake City a legenda NHL Wayne Gretzky vyhlásil, že je bude na uvážení samotných hráčov, či sa na tomto kempe zúčastnia i za prítomnosti trénerov na ľade, ktorú pravidlá NHLPA nepovoľujú.

NHLPA pôvodne vyčlenila na túto prípravu 48 hodín, pričom pridala dva dni na cestovanie hokejistov. Hokejistov však na ľade nesmú viesť tréneri. "Je to na rozhodnutí samotných hráčov, či sa do prípravy v kempe i za účasti trénerov zapoja, alebo nie. Vieme, že to nemajú povolené, no ja v takomto zákaze nevidím žiadny zmysel. No my žiadneho hráča nútiť k porušeniu pravidiel nebudeme," povedal Gretzky.

"Nemám problém vykorčuľovať na ľad a trénovať. Veď chceme byť v Salt Lake City tak dobrí, ako len môžeme byť," povedal jeden z Nominovaných Kanaďanov obranca Scott Niedermayer.

Gretzky sa tiež vyjadril na tému sporu medzi Tímom Kanady a európskymi hokejovými federáciami, pretože sa domnieva, že tie získavajú uskutočňovaním rôznych charitatívnych stretnutí a exhíbicií výhodu pred zámorskými reprezentáciami. "Európske federácie nechcú, aby sme tento kemp uskutočnili, pretože ani ony ich nemajú. No prevažná časť týchto chlapcov bude v ich olympijskom tíme, a tí teraz trávia spoločný čas trénovaním, prípravou a hraním zápasov," sťažuje sa Gretzky. "Nezaujíma ma, čo európske federácie tvrdia. Prial by som si, aby oznámili uskutočnenie vlastných kempov, čo by zaručilo, že budeme všetci mať rovnakú príležitosť," dodal majiteľ klubu NHL Phoenix Coyotes.

Súvisiace články