Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Gretzky dal "čierneho Petra" do rúk Belfoura

TASR|Publikované 5. feb 2002 o 11:31

Salt Lake City 5. februára (TASR) - Generálny manažér kanadského olympijského hokejového tímu Wayne Gretzky oznámil, že Ed Belfour bude len brankárskou ...

Salt Lake City 5. februára (TASR) - Generálny manažér kanadského olympijského hokejového tímu Wayne Gretzky oznámil, že Ed Belfour bude len brankárskou trojkou. Veterán Dallasu Stars tak kanadský dres na olympiáde oblečie len v prípade zranenia Martina Brodeuera, alebo Curtisa Josepha.

"Je ťažké oznamovať správy, ktoré hráč nechce počuť. Eddie to však prijal veľmi dobre, aj keď viem, že je sklamaný. Na druhej strane je však stále optimistom, že na olympiáde nastúpi," povedal W. Gretzky. Belfour by v tomto prípade nemusel do Salt Lake City cestovať, ale rozhodol sa, že chce byť s tímom. "Potešilo ma, že sa takto rozhodol, bude skutočne súčasťou mužstva. Mimochodom stále ešte zostáva dosť času a niekto sa môže zraniť," pokračoval Gretzky. Rodák z kanadskej provincie Manitoba Gretzkému potvrdil, že sa bude pripravovať, ako by mal na olympiáde štartovať. "Ed je skvelý brankár, ale jednoducho sme sa museli rozhodnúť," povedal o mužovi, ktorý na počesť legendárneho ruského brankára Vladislava Treťjaka nosí na chrbte číslo 20.

Súvisiace články