Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Gretzkého trápia zranenia kanadských opôr, napriek tomu je optimistom

TASR|Publikované 10. feb 2002 o 06:32

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Generálny manažér kanadskej hokejovej reprezentácie Wayne Gretzky usporiadal šesť dní pred prvým stretnutím kanadského ...

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Generálny manažér kanadskej hokejovej reprezentácie Wayne Gretzky usporiadal šesť dní pred prvým stretnutím kanadského výberu na olympijskom turnaji tlačovú konferenciu. Venoval sa predovšetkým téme zranení niektorých kľúčových hráčov, nad ktorých štartom na ZOH visí otáznik.

Najväčšie zdravotné problémy má momentálne detroitský kapitán Steve Yzerman, ktorý už dlhší čas laboruje so zraneným kolenom. V piatkovom zápase proti Caroline sa nešťastne zranila aj opora Anaheimu Paul Kariya, ktorému strela spoluhráča Jasona Yorka takmer zlomila prst. Zo zostavy môže pre problémy s nohou ešte vypadnúť i obranca St. Louis Blues Al MacInnis. Gretzky oznámil, že v prípade neúčasti týchto dvoch kľúčových hráčov povolá na stretnutie proti Švédsku náhradníkov.

"V zálohe máme dvoch, troch hráčov. Chlapci čakajú na telefonát a potom okamžite pricestujú, aby obliekli kanadský dres. Mená zatiaľ zverejňovať nebudem, pretože ešte nie je isté, či zranení hráči budú môcť proti Švédsku nastúpiť," vyjadril sa Gretzky. Napriek otáznikom v zostave je manažér kanadskej reprezentácie optimistom: "Máme šancu po 50 rokoch opäť získať olympijské zlato. Tím je skvelý a v Kanade všetci veria v úspech."

Súvisiace články